verantwoordelijk gemaakt voor de technische zaken. Samen met tech nisch manager Danny Blind moet hij de koers op Amsterdams voetbalge- bied bepalen. De selectie Van Basten versterkte zijn selectie deze zomer op verschillende posities. Zo trok Ajax Miralem Sulejmani aan en ook Dario Cvitanich, Ismail Ais- sati, Evander Sno en Oleguer kwa men naar Amsterdam. Belangrijkste aderlating was het vertrek van John Heitinga, die zijn geluk ging beproe ven bij Atlético Madrid. Ondanks interesse van diverse buitenlandse clubs besloot Klaas-Jan Huntelaar in de ArenA te blijven. De international is dit seizoen opnieuw de aanvoerder en sterspeler van de Amsterdammers. Samen met Luis Suarez moet hij voor de goals zor gen. De spitsen werden in de eerste wedstrijden van het seizoen gesteund door Sulejmani, maar hij raakte half september geblesseerd. Daardoor kregen onder meer Jeffrey Sarpong en Cvitanich speelminuten van Van Basten, die ook Thomas Vermaelen en Jan Ver tonghen belangrijke stap pen ziet maken in hun ontwikkeling. De prestaties In deze onvoorspelbare jaargang van de Eredivisie heeft Ajax enkele goede en enkele mindere resultaten geboekt en daarom zullen ze in Amsterdam nog niet helemaal tevreden zijn met de prestaties van de ploeg. Daarvoor speelt de formatie van Van Basten nog te wisselvallig. Het seizoen begon in mineur met een 2-1 nederlaag tegen Willem II. Daarop volgden een 1-0 zege op Roda JC en een gelijkspel in de Klassieker tegen Feyenoord. Twee weken later werd er met maar liefst 5-2 verloren van sc Heer en veen, wat de spelers op pittige kritiek van hun trainer kwam te staan. De afgelopen weken lijkt het herstel zich te hebben ingezet met zeges op FC Groningen (1-0) en NEC (2-0). In het bekertoernooi plaatste Ajax zich ten koste van FC Utrecht voor de volgende ronde. Ook werd de groepsfase van de UEFA Cup bereikt. Vorige week donderdag verloren de hoofdstedelingen daarin het eerste duel. Op bezoek bij Aston Villa werd het 2-1. Donderdag speelt Ajax thuis tegen MSK Zilina. Twente Thuis - FC Twente - Ajax 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 11