TROUWE AJACIEDEN GEËERD BEKERZEGE JONG AJAX AJAXCULTUUR KLAAS ft Voorzitter Uri Coronel (rechts) en bestuurslid Corvan Eijden (links) met de op de Toekomst aanwezige jubilarissen. Voorzitter Uri Coronel overhandigde op zaterdag 4 oktober op sportpark de Toekomst negen trouwe Ajacieden diverse fraaie geschenken. Er zijn nóg drie Ajacieden die hun jubileum vieren, maar zij konden niet aanwe zig zijn bij het feestelijke moment. Dat zijn Gerard Mossing Holsteyn (60 jaar lid), Theo Kapper en Lucas Röben (25 jaar lid). Nico Moolhuysen en Rolf Kapper kregen hun eerste bordje voor 25 jaar lidmaatschap en treden daardoor toe tot de Bordjesclub. Anton kreeg het erecadeau voor veertig jaar lidmaatschap, net als Ed Joustra. Wil Deegen is vijftig jaar lid van Ajax. Freek Moinet kwam als zestienjarige in 1948 bij Ajax voetballen. Moinet speelde nog een officiële competitiewedstrijd met Ajax 1Hij is nog altijd actief op de Toekomst, onder andere bij parkeerbeheer. Ookjan de Boer jr. is al zestig jaar lid. Hij werd in juli 1948 lid en was net als zijn vader doelverdediger. Jan de Boer was van 1973 tot en met 1977 lid van de ledenraad. Dick Keyzer is nog tien jaar langer lid van Ajax. De goalgetter van weleer was lid van de ledenraad van 1980 tot 1985 en lid van de financiële com missie tussen 1981 en 1987. Wim Prins spande de kroon. Hij is al 75 jaar Ajacied. Op 15 september 1933 werd de destijds dertienjarige Wim Prins aangenomen als lid van Ajax. Behalve een voetballer, was Prins ook een fanatiek honkballer en hij was vier keer honkbalinternational. Uit handen van voorzitter Uri Coronel kreeg hij een prachtige zilveren schaal als dank voor 75 jaar lidmaatschap van Ajax. Jong Ajax heeft de bekerwedstrijd tegen JongAGOW met 4-0 gewonnen. Evander Sno (2x), Stanton Lewis en Kennedy tekenden voor de treffers. De ploeg van trainer Adrie Koster is dichtbij een plek in de volgende ronde van het KNVB Bekertoernooi voor Beloftenelftallen. Oleguer (te rug van een blessure) en Hans Vonk (opnieuw onder contract) maakten hun rentree. De ploeg van trainer Adrie Koster is dichtbij een plek in de volgende ronde van het KNVB Bekertoernooi voor Beloftenelftallen. tekst Klaas Vos In het Drentse dorp, bekend als vindplaats van aardolie en dus Schoonebeek geheten, werd een dermate groot voetbaltalent geboren dat hij direct van het dorp naar de grote stad A. kon. En zo had hij op 17-jarige leeftijd voor het eerst het prachtig roodwit van onze club om de jeugdige schouders. Ondanks dat het joch van zover kwam en het groen nog achter de oren had was het niet bang. Op de trainin gen liet hij zich direct flink geldenop zeker moment poortte hij zelfs brutaalweg zijn trainer, op dat moment niemand minder dan cluble gende aller tijden, juist ja, J.C. zelf. Dat had hij nu niet moeten doen. Het joch maakte zelf zo een einde aan een glorende glansloopbaan in het mooiste shirt der wereld. Het joch verdween naar Telstar en daarna naar FC Groningen en daarna volgden nog vele andere shirts, maar nooit de top, nooit Oranje. Het joch heet Erik Regtop. Zo wil het verhaal; als drama te mooi om niet voor waar te verklaren. 'Er gaat niets boven Groningen': een briljante omkering van het nega tieve imago het einde van de Nederlandse wereld te zijn. De voetbalclub is onder Ron Jans en Hans Nijland zo stabiel geworden dat de laatste jaren ook talenten a la Regtop of nog groter die slogan zich eigen maken om in het groenwit de longen uit het lijf te spelen. Er wordt met succes gescout daar in het hoge noorden. Toch ook zo goed dat wij die talenten na rijping maar wat graag voor een behoorlijke zak duiten over wilden nemen, zoals Suarez en Silva. Het hoge noorden is blijkbaar ook een goede plek om als Ajax-talent door te rijpen. Onlangs werd Rasmus Lindgren teruggehaald, eerder geschiedde zulks al met Michael Reiziger. Andere Ajax-talenten die ook zonder regtopiaanse brutaliteiten het bij ons toch niet redden vonden voor - meestal slechts relatief korte tijd - warm onderdak bij de Oosterparkers, nu Euroborgers (wat toch meer als een nieuw soort aardappel klinkt): Clyde Wijnhard, Kiran Bechan, Ignacio Tuhuteru, Stefano Seedorfen als allereerste Edwin Bakker, die in begin tachtiger jaren als supertalent gold. Sjaak Storm heeft overigens als keeper langer dan bovengenoemden de Groninger kleuren verdedigd. Peter Hoekstra is nog eens uitgeleend aan FC Groningen voor hij naar Stoke City ging. En niemand is toch vergeten dat in de tachtiger jaren de grote Johan Neeskens een zevental trieste weken het groenwitte shirt droeg. Henny Meijer kende in het Oosterpark een heel wat glorierijker periode. Van daar naar hier kwamen Mark Verkuyl en Dean Gorré en uiteraard Ronald Koeman. Maar het is Klaas Nuninga, in mijn ogen de grootste Groninger die het roodwit droeg. Met zijn verfijnde technische kwaliteiten heeft hij mede aan de basis gestaan van het Ajax waar nu nog steeds over gesproken wordt en terecht. En hij draagt mijn naam en hij was onderwijzer zoals ik. En hij zat in het bestuur en hij zit nog elke wedstrijd als een echte supporter op de tribune. Er gaat niets boven Groningen geldt momenteel ook de stand in de competitie. Hopelijk komt daar vanmiddag een eind aan. Dat hoopt deze Klaas, die een Gooier is en Klaas, de Groninger boven wie nie mand gaat. AJAX KICK OFF 09 AJAX - FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 8