UURNON RNITR i^EGON Via een e-mail aan de uuebsite van fljax konden de supporters een vraag stel len aan Uurnon flnita. De middenvelder vertelt onder meer over zijn jeugdop leiding en zijn debuut in fljax 1. eoo NAM RO Marcel van der Wolf, Den Haag 1 Ajax I http://www.ajax.nl/home_nl.html Wanneer begon je met voetballen en wat was je eerste club? Rnushan Kandasamy, Oosterhessselen 'Ik ben begonnen toen ik uier jaar oud was, bij VV Maarssen.' In welke jeugdelftallen heb je gespeeld, en heb je daar ook prijzen mee gewonnen? flrie den Blanken. Emmeloord 'Bij fljax in de El, D2, Dl, C2, Cl, B2, BI, Al en Jong fljax. Met bijna allemaal zijn we kampioen geworden.' Hoe was het om de hele jeugdopleiding uan fljax te doorlopen en uan welke trainer heb je het meest geleerd? Herman Rijks, Heruiijnen 'Dat was heel leuk! fllles is supergoed geregeld, je hoeft je alleen maar te focussen op uoetbal en school. Je leert heel ueel en met fljax ga je ook naar allerlei toernooien. Ik heb uan alle trainers ueel geleerd, het gaat altijd in stappen.' Op welke positie heb je het meeste geleerd? Jesse de Graaf, Ridderkerk 'In mijn debuutwedstrijd in fljax 1 stond ik uoor de uerdediging, in de UEFfl Cup tegen UJerder Bremen linksback, ik heb dit seizoen als inual- ler links en rechts op het middenueld gespeeld en in de uoorbereiding centraal achterin, fllles was leerzaam. Mijn fauoriete positie is mid- denuelder, links of rechts maakt niet uit. Het maakt me sowieso niet uit, als ik maar speel.' UJat is je tactiek als je tegen boomlange spitsen staat te spelen? Sebastiaan te Kloese, Hilversum 'Geen kopduels aangaan, maar afstand houden en als hij de bal aan neemt kort erop zitten.' Is het mogelijk om met deze selectie de UEFfl Cup te ueroueren, of is de landstitel het uoornaamste doel? Rick Meijer, Hoevelaken 'De titel is zeker het uoornaamste doel. ÜJe hopen te overwinteren in de UEFfl Cup; dat is uoor ons een goede leerschool, en we hopen natuurlijk zo lang mogelijk mee te doen Het was best een zware loting, met onder andere Aston Villa, maar we gaan er tegenaan. Niets is onmogelijk.' Op welke uoetbalsites kijk jij allemaal? Martijn Ruiter, Rndijk 'Nou, eigenlijk voornamelijk op www.ajax.nl.' Hoe uoelt het om weer lekker te kunnen uoetballen na zo'n ueruelende blessure? Stef van Baarle, Pijnacker 'Het is heel fijn om weer op het ueld te staan. Ik miste het uoetballen heel erg toen ik aan het herstellen was uan mijn heupoperatie. Ik zag de jongens lekker uoetballen en ik wilde zelf ook zo graag. Nu ik weer gezond en fit ben, geef ik alles.' Hoe zag je eerste officiële fljax-wedstrijd eruit en tegen wie moest je toen? Maarten den Ouden, Ede 'Mijn debuut in fljax 1 was in het seizoen 2005-2006, onder coach Danny Blind. Ik was toen 16 jaar oud. We speelden uit bij FC Groningen en uerloren met 3-2. Dat was wel jammer, maar het was wel een mooie eruaring.' Waar denk je ouer uier seizoenen te spelen en wanneer kunnen wij je bewonderen in het Nederlands elftal? Chimene Nieuuienhuizen, UJaarrdenburg 'Zo uer kijk ik niet uooruit. Het gaat stap uoor stap. Eerst moet ik werken uoor een basisplaats bij fljax. Het zelfde geldt uoor het nationale elftal. Ik zit nu bij Oranje onder 21; daarmee heb ik net een oefenwedstrijd gespeeld tegen Oekraïne. Ik heb de hele wedstrijd gespeeld, eerst als linkshalf en daarna uoor de uerdediging.' Wie zijn je beste uoetbalurienden? Mirco van der Sande, Giessenburg 'In het team ben ik goed beuriend met Javier Martina, hem zie ik ook buiten het uoetbal om. Verder kan ik met de meeste jongens wel goed opschieten, zoals bijvoorbeeld met Urby en Kenneth.' Wat is tot nu toe je mooiste wedstrijd met fljax? 'Mijn debuut in fljax 1. Daar droom je als jeugdspeler uan.' Hoe is het om profvoetballer te zijn en heb je nog wel tijd om iets anders te doen? Nathalie de Koster, Zuiolle 'Het is erg leuk als je uan je hobby je beroep mag maken. Ik uind dat we nog best wat urije tijd hebben buiten het uoetbal om, dus kan ik met urienden leuke dingen doen.' 'O AJAX KICK OFF 31 AJAX - FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 29