Michel Breuer De schijnwerper op De 28-jarige Michel Breuer is inmiddels met zijn vijfde seizoen bij sc Heerenveen bezig. In al die seizoenen toonde hij zich een stabiele, waardevolle verdediger, iemand waarop de trainer steevast kon rekenen. Niet in de laatste plaats ook vanwege zijn multifunctionaliteit. Rechtsachter, linksachter of in het centrum, de in 2004 van het Rotterdamse Excelsior overgekomen Michel Breuer veegde op elke positie zijn paadje schoon. Iets wat in het huidige seizoen niet anders is, reden ook waarom hij van de nieuwe coach Trond Sollied steevast het volste vertrouwen geniet. En min of meer in het verlengde daarvan door de spelersgroep tot teamcaptain werd verkozen. Toch duurde het enige tijd alvorens ook de sceptici binnen het Heerenveenlegioen overtuigd waren van zijn capaciteiten. Inmiddels bestaat daar geen enkele twijfel meer over en beschouwen ze de geboren en getogen Haastrechter als een even vaste als onmisbare factor binnen de Feanster defensie. Iets wat hij zaterdagavond in het teleurstellende uittreffen met NAC wederom was, zij het helaas als een van de weinigen. Maar ook daarover uit hij |n^^tagLch op bescheiden wijze: „Verdedigen doe je met zijn allen, dus kun je beter stellen dat we, hoe spijtig ook, in dat "tJP opzicht een collectieve offday hadden. gm^Belangrijk is natuurlijk wel dat die niet weer voorkomt, dus gaan we daar keihard aan werken." Hopelijk was het resultaat daarvan afgelopen donderdag al zichtbaar in de confrontatie met Vitória Setübal. Zodat de mannen van Sollied daar alvast het nodige vertrouwen uit hebben kunnen putten. Hetgeen met het oog op de wedstrijd van vanmiddag van eminent belang is. Want Ajax mag dan misschien het onoverwinnelijke aureool van weleer zijn kwijtgeraakt, het is en blijft voor elke tegenstander een pittige opponent. Reden waarom de meeste clubs de Amsterdammers maar al te graag de favorietenrol toeschuiven. „Als je ziet wat zij op het veld hebben staan, is dat ook niet onterecht", vindt Michel Breuer. „Zo enorm veel voetbaltechnisch vermogen, er zijn in de eredivisie maar weinig clubs die daaraan kunnen tippen. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat ze niet te kloppen zijn. Maar dan moetje als team wel in goeden doen zijn. En ook al zijn de resultaten van de laatste seizoenen niet echt in ons voordeel, ik zie niet in waarom wij dat vanmiddag niet kunnen zijn. Zeker als we - wat ik vurig hoop - Vitória hebben weten uit te schakelen. Dat kan een extra boost geven. In elk geval bieden onze wedstrijden tegen Ajax doorgaans veel spektakel en naar ik aanneem vormt die van zondag daar geen uitzondering op. Als we dan ook nog aan de goede kant van de score eindigen, kan de zondag niet meer stuk!" Bert Veenstra Rugnummer: 4 geboren: 25/5/1980 te Nederland positie: Verdediging Doelpunten: 0

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 8