Auto JOURE b.v. ALTIJD 250 AUTO'S OP VOORRAAD! www.autojoure.nl TECHNIEKWEI 4 8501XN JOURE TEL: 0513-412525 Als stagiaire van de opleiding detailhandel kwam Jan Bauke Tiersma binnenlopen bij de Feansjop van sc Heerenveen, hij zou hier alleen maar stage komen lopen, maar is uiteindelijk in vast dienstverband bij de club gekomen. Binnen de Feansjop is hij onder andere verantwoordelijk voor de facturering, aankleding van de winkel, inplannen van het personeel en vanaf half oktober, wanneer de online verkoop van start gaat, zal hij ook dat gedeelte voor zijn rekening nemen. Een uitdagende baan zoals hij zelf zegt; "Ik verveel me geen dag, want elke dag is er wel weer wat anders te doen". Ook hoofd merchandising Herman van Dijk kan dit beamen. Hij was voordat hij in februari 2007 bij de club kwam werken al 27,5jaar vestigingsmanager bij TNT, maar bedacht zich dat dit niet was wat hij voor altijd wilde doen, en waagde de sprong in het diepe. "En ik heb er nog geen moment spijt van gehad" bekend Herman met een glimlach op zijn gezicht. Ook hij heeft een zeer afwisselende functie binnen de Feansjop, zo is hij verantwoordelijk voor de bestellingen van de winkel, gaat hij op bezoek bij andere verkooppunten van sc Heerenveen artikelen en moet hij het gehele overzicht zien te houden. Dat gehele overzicht is niet alleen over de twee voltijd medewerkers die de Feansjop kent, maar ook over twee deeltijd medewerkers en maar liefst 21 vrijwilligers! "Dat is ook de grote kracht van sc Heerenveen, alle vrijwilligers die ervoor zorgen dat de club goed blijft draaien. En het mooiste is dat ze wel als volwaardig medewerker willen worden gezien. Je moet gewoon zeggen wat ze moeten doen, en niet lief gaan vragen. Daar houden de meeste niet van." Aldus Herman. Op de vraag of al deze vrijwilligers ook een zwakte kunnen zijn van de club antwoorden beide; "Nee dat denk ik absoluut niet, deze vrijwilligers leven voor de club en zullen nooit zomaar besluiten de club de rug toe te keren!" Naast de gezamenlijke passie die de beide heren delen voor de winkel, delen ze deze ook voor het spelletje zelf. Zo voetbalt Jan Bauke voor de Heerenveense club Nieuweschoot, en geeft Herman in zijn vrije tijd lezingen en trainingen over het scheidsrechtervak, nadat hij zelf dertien jaar scheidsrechter in het betaalde voetbal is geweest. Waar de heren het niet over eens zijn is de uitslag van vanavond, Jan Bauke gaat voor een 2-1 overwinning, en Herman voor een 3-1 overwinning, beide wensen ze u een fijne wedstrijd, en tot in de Feansjop! Greta Smink 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 16