Trienke Reitsma BLOEMSIERKUNST 11" We mogen respect hebben voor Ajax, maar moeten ze niet vrezen!' We hebben als sc Heerenveen zijnde een mooie, maar zware week voor de boeg. De wedstrijden tegen Vitória Setübal en Ajax zijn duels waar ik naar uitkijk. Voor mij is het de eerste Uefa Cup wedstrijd in eigen stadion, en enkele dagen daarna komt Ajax op bezoek. Ik denk dat we voor beide clubs niet bang hoeven te zijn. Tegen Vitória zie ik zeker kansen. Het is natuurlijk een zware week maar we hebben het geluk dat ook Ajax internationale verplichtingen heeft. Anders zou dit wel degelijk een voordeel voor een van beide ploegen kunnen zijn geweest. Van de wedstrijd tegen NAC hebben we een duidelijke les geleerd. De afronding moet beter, maar vooral; we moeten minder kansen weggeven. NAC profiteerde daarvan, en ook in wedstrijden als tegen Ajax kan je dat duur komen te staan. Naar de ranglijst kijken heeft nu nog niet zoveel zin. Vorige week stonden we tweede, nu zijn we wat gezakt maar alle goede teams staan nog erg dicht bij elkaar. Het gaat er om een zo constant mogelijk seizoen te spelen, alles eruit halen wat erin zit. De competitie start laat zien dat we zeker goed kunnen voetballen, maar toch ook nog veel kunnen leren. Brian Vandenbussche keepte de laatste tijd erg sterk maar had afgelopen weekend een mindere dag. Als technische staf hebben we wel even met hem gepraat maar hij was zelf ook de eerste die toegaf dat hij zijn dag niet had. We houden gewoon het vertrouwen in hem. Het is deze week toch erg moeilijk om op specifieke zaken te trainen. Omdat we twee wedstrijden spelen moeten we uitkijken met het belasten van de spelers. Langzaam komen er wat meer automatismen in het team. Maar het is erg jammer dat we Bonaventure Kalou, Goran Popov en Daryl Janmaat nog niet tot onze beschikking hebben. Deze spelers kunnen onze selectie nog sterker en meer divers maken. Wanneer we eindelijk een geheel fitte selectie hebben kunnen we op meerdere manieren voetballen, waardoor we minder snel in verlegenheid kunnen worden gebracht wanneer een systeem niet blijkt te werken. Op de trainingen zie ik al vaak dingen die we in wedstrijden ook zeker naar voren moeten laten komen. Wat dat betreft ben ik tevreden. Ajax is een grote ploeg, maar omdat ik het Nederlands voetbal de afgelopen jaren niet altijd even structureel heb gevolgd, hebben we gelukkig erg veel rapporten en beeldmateriaal wat mij kan helpen een goed beeld te krijgen. Het zal hoe dan ook lastig worden, maar we zullen er zoals altijd hard voor strijden. Voor Uefa Cup wedstrijden en binnenlandse topclubs hoefje geen speler te motiveren, we moeten de benen laten spreken. Bernard Bergman Schoterlandseweq 40, 8454 KE Mildarn Telefoon nr. 0513-632473

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 14