Succes! Jeffrey Sarpong Nader bekeken www.kuiperverzekeringen.ri Vandaag is AFC Ajax onze tegenstander. De speler die we nader aan u voorstellen is Jeffrey Sarpong. Jeffrey werd op 3 augustus 1988 geboren in Amsterdam. Via de amateurclub FC Abcoude maar vooral het televisie programma "Willem Wever" kwam hij bij Ajax terecht. Op 7 jarige leeftijd stuurde Jeffrey namelijk een brief naar dat programma met de vraag: "Hoe kom ik bij Ajax?". Samen met Jochem van Gelder ging hij naar de Ajax talentendag en daar werd hij ontdekt door de scouts. Dat Sarpong een groot talent bleek te zijn werd jaren later wel duidelijk na het WK voor 17 jarigen in Peru. Nederland behaalde in 2005 met een uitstekend spelende Sarpong een bronzen medaille. Maar de erkenning kwam ook vanuit Londen. Chelsea liet via technisch directeur Frank Arnesen en zaakwaarnemer Sören Lerby weten belangstelling te hebben voor de Amsterdammer. Dit ondanks het feit dat hij nog geen minuut in het eerste elftal van Ajax had gevoetbald. Dat gaf wel aan dat er een goede toekomst zit in de middenvelder. Helaas voor de Londenaren, maar goed voor Ajax, tekende de Amsterdammer toen een 3 jarige contract dat hem verbond met zijn huidige club. Dit contract is ondertussen verlengd tot 2011. Zijn debuut bij Ajax maakte hij niet veel later op 22 december 2005 voor 4300 toeschouwers in de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven. In dit bekerduel viel hij in de 75e minuut in voor Charisteas. De toenmalige trainer Danny Blind liet hem dat seizoen nog diverse malen invallen, maar na het vertrek van Blind raakte de middenvelder wat uit beeld. Eind vorig jaar kwam Heerenveen hem weer tegen in de play offs. In de eerste wedstrijd viel hij tien minuten voor tijd in, maar in de return in Amsterdam stond hij aan de linkerkant van het middenveld in de basis. In deze wedstrijd zorgde hij voor enkele gevaarlijke momenten. Vlak voor de rust werd hij door Rob van Dijk gevloerd wat de Amsterdammers een strafschop opleverde. Deze werd door Kenneth Perez verzilverd. Ook het tweede doelpunt van de Amsterdammers kwam vanuit een aanval van de sympathieke speler. Hij speelde een man uit en gaf de bal Simon Bijleer voor op Dennis Rommedahl die de bal simpel binnen kon tikken en de wedstrijd was gespeeld. Marco van Basten lijkt het ook helemaal te zien zitten in de 20 jarige middenvelder. Dit seizoen speelde Sarpong alle wedstrijden mee, net als aan het eind van vorig seizoen hangend aan de linkerkant. De plek die eigenlijk bestemd was voor Edgar Davids. Het vertrek van deze terriër zorgde er voor dat Sarpong nu een basisplaats heeft veroverd. Het hoogtepunt tot nu toe is ongetwijfeld de 0-1 tegen Feyenoord. Zijn eerste competitiedoelpunt voor Ajax 1. Aan het Nederlands elftal wil hij nog niet denken. "Eerst een vaste plek bij Ajax", aldus Sarpong. Vandaag verwacht hij een moeilijke wedstrijd. "Heerenveen heeft immers goede individuele kwaliteiten, maar als we goed blijven voetballen dan moet het voor ons mogelijk zijn om de punten mee te nemen". 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 12