DHRIO CUITflNICH Uia een e-mail aan de uuebsite van Ajax konden de supporters een vraag stel len aan Darïo Cvitanich. De Argentijnse aanvaller vertelt onder meer over zijn overgang naar Ajax en zijn beslissing om een Kroatisch paspoort te nemen. eoo Ajax y\ ,JL http://www.ajax.nl/home.nl.html Op welke leeftijd ben je gaan uoetballen en hoeueel keer per week was je met een bal aan het oefenen? Kay de Kluis, Nijmegen 'Ik ben begonnen toen ik zes jaar was, en ik was natuurlijk elke dag bezig met uoetballen.' Wat was je eerste gedachte toen je hoorde dat Rjax interesse in je had? Remco Biekens, Drunen 'Mijn familie en ik waren heel blij, dit is een droom uoor mij die uitge komen is. Het was een prachtige mogelijkheid om naar een Europese topclub te gaan. Mijn zaakwaarnemer uertelde me dat fljax interesse had. Ik was heel blij, maar ik zat in Argentinië nog midden in het seizoen en ik moest me natuurlijk op mijn club Banfield richten. Was het moeilijk om Argentinië, het land waar je geboren en getogen bent, te uerlaten uoor het uoor jou onbekende Nederland? Gerben Burgmeijer, Dalfsen 'Zeker. Ik ben in mijn eentje hierheen gekomen, en het was moeilijk om mijn urienden en familie achter te laten. Gelukkig ben ik in een mooie stad terechtgekomen en heb ik hier leuke collega's en een super technische staf.' Hoe groot is het uerschil tussen de Argentijnse competitie en de Nederlandse? Brian Middeljans, Julianadorp 'Vrij groot. In Argentinië is het spel fgsieker en spelen we met twee spitsen. Het spel in Nederland is aanuallender, sneller en meer gericht op balbezit. Ook qua publiek is er een uerschil. Hier leuen de fans ook mee, maar als je in Argentinië wint heb je een week rust, als je uerliest heb je een zware week!' Hoe beualt het je in Nederland? Wat uind je uan het weer, het eten en de mensen? Maurice Heijkoop, Voorhout 'Het beualt me hier uitstekend! Amsterdam is rustig uergeleken bij Buenos Aires. Ik ben een paar keer de stad in geweest, maar ik uind het ook prettig om thuis te blijuen. Het Nederlandse klimaat beualt me wel en de mensen hier zijn uriendelijk en rustig. Het eten is prima. Eigenlijk mis ik alleen de mate, een Zuid-Amerikaans drankje, maar dat heb ik thuis, en uan die grillrestaurants waar ze uan die enorme stuk ken ulees roosteren.' Wat uind je het leukste/mooiste aan Ajax? Stefan Essers, Katwijk 'Het stadion, als het uol zit met onze supporters die zingen en het team steunen.' Waarom, heb je besloten een Kroatisch paspoort te nemen? Marco Stet, Heerhugowaard 'In Argentinië is het urij normaal om twee paspoorten te hebben, waar- uan een uan het land uan je uoorouders. Het maakt het gemakkelijker om naar Europa te gaan. We hebben ook gesproken ouer het feit dat ik uoor het nationale elftal uan Kroatië kan spelen, maar ueel heb ik daar nog niet ouer gehoord. Het is wel een mogelijkheid uoor de toekomst.' Hoe uoelt het om niet altijd basisspeler te zijn bij Rjax? Sidney Wijnbergen, Diemen 'Ik blijf er rustig onder. Dit is een nieuwe club, een nieuwe eruaring uoor mij. Wel is het nieuw uoor me, want ik Argentinië speelde ik alles. Maar ik ben in een proces uan aanpassen en dat moet ik eerst uoltooien. Mijn zelfuertrouwen uerlies ik niet, al is het uoor je geuoel wel prettig om te spelen natuurlijk. We zijn aan het begin uan het seizoen en het is nu nog een kwestie uan opbouwen. In de minuten die ik mag spelen, moet ik zorgen dat ik er sta, dan komt het goed.' Wat zijn jouw persoonlijke uerwachtingen uoor dit seizoen en uoor je team? Michael van de Liefvoort, Den Bosch 'We hebben een goede ploeg en de juiste spelers om kampioen te worden en de beker te winnen. Niet alleen hebben we goede uoetballers, Ajax is het ook aan zijn stand uerplicht om prijzen te winnen. In de UEFA Cup is het doel om zouer mogelijk te komen, misschien kunnen we wel de finale halen. Voor mijzelf is het zaak om beetje bij beetje minuten te pakken, te wennen aan de omstandigheden en mijn teamgenoten en mijn steentje bij te dragen aan het bereiken uan onze doelen.' Wat uind je uan de sfeer in de ArenR tijdens de wedstrijden? Manon Otterfoo, Rrnhem 'Heel leuk. Het publiek uan Ajax lijkt een beetje op dat in Argentinië, met die trommels en dat zingen. Dat heb je nodig als je op het ueld staat, het geeft je een extra duwtje in de rug om goed te spelen. Niets is zo fijn als uoortdurend de steun uan het publiek te uoelen.' AJAX KICK OFF 31 AJAX - FK BORAC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 29