Al Gabri heeft tijdens de uitwedstrijd van Jong Ajax bij Jong FC Twente zijn rentree op het voetbal veld gemaakt. Met de Spaanse middenvelder in de ploeg van Adrie Koster werd in de Eredivisie voor Beloften met 3-4 gewonnen. Het duel in Hengelo begon met de nodige vertra ging. De spelers van Jong Ajax kwamen door een ongeluk op de Al pas laat aan op het trainings complex van FC Twente. Daarop werd in overleg met de scheidsrechter bepaald dat de wedstrijd een kwartier later van start zou gaan. Toen om 18.45 uur werd gefloten voor de aftrap, maakte naast Gabri ook Laurent Delorge voor het eerst sinds de bekerwedstrijd tegen Jong Volendam van 8 september zijn opwachting. De Belg werd naast Toby Alderweireld in de verdediging geposteerd. Dennis Rommedahl, afgelopen zondag nog ne gentig minuten op de bank bij Ajax - Vitesse, be gon vanaf de linkervleugel. Javier Martina startte aan de rechterkant. Voor Gabri zat het duel er na een uur spelen op. De moegestreden middenvelder werd gewisseld voor Christian Supusepa en had een belangrijk aandeel in de uiteindelijke overwinning. Danilo had in de 41ste minuut de openingstreffer van Jong FC Twente-spits Marco Arnautovic onge daan gemaakt. Op slag van rust zorgde Gabri voor een positieve ruststand voor Jong Ajax: I -2. Koud uit de kleedkamer bracht Stein Huysegems de stand weer in evenwicht. In een tijdsbestek van zes minuten leek Jong Ajax echter alsnog de wedstrijd te beslissen. Dennis Rommedahl maakte in de 57ste minuut de 2-3, waarna Darko Bodul zijn goede optreden van vorige week tegen Jong AZ, waarin hij drie keer scoorde, een vervolg gaf met een doelpunt. Het bleek net genoeg voor de overwinning. Michael Simpelsberger deed een kwartier voor het einde nog iets terug namens Jong FC Twente (3-4), maar de stormloop op het doel van keeper Sergio Padt leverde geen doel punten meer op. Coach Adrie Koster was na afloop tevreden over de drie punten, maar vond dat zijn elftal het on nodig spannend had gemaakt. 'Het was niet zo goed als tegen Jong AZ, maar wel weer erg specta culair.' De trainer plaatste een kanttekening: 'Als we 2-4 voorstaan, vind ik dat de wedstrijd uitge speeld moet worden. Doordat Twente toch nog scoorde, hebben we het nog erg moeilijk gekre gen.' Door de tweede overwinning op rij zette Jong Adrie Koster tijdens de training van Jong Ajax. Ajax een volgende stap op weg naar de bovenste plaatsen in de Eredivisie voor Beloften. Het team heeft zeven punten uit vijf wedstrijden. Ajax Al won zaterdag in Alkmaar de topper tegen AZ met 1-2. De ploeg van Frank de Boer bleef daardoor koploper in de Eredivisie voor A-jeugd. Voor Ajax was de zege op AZ de derde belangrijke overwinning in acht dagen tijd. De za terdag ervoor wonnen de Amsterdammers van sc Heerenveen (4-1) en op dinsdag werd Feyenoord (2-1) nog verslagen. 'Als je negen punten haalt tegen zulke ploegen, mag je tevreden zijn,' aldus De Boer. 'Vandaag hebben we opnieuw een con current een tikkie uitgedeeld.' De Boer zag wel dat zijn team het in de beginfase moeilijk had op Sportpark 't Lood in Alkmaar. 'We wisten niet echt hoe we om moesten gaan met de roulerende middenvelders van AZ. Daardoor waren wij steeds een stapje te laat en had AZ in de eerste helft eigenlijk gewoon het beste van het spel.' Toch sprong Ajax de eerste 45 minuten het beste om met de kansen. Na een kwartier schoot Lorenzo Burnet raak na een corner van Rodney Sneijder. Geoffrey Castillion maakte in de 28ste minuut met zijn hoofd de 0-2. In de rust legde De Boer uit wat er anders moest en toen begon het ook echt te lopen. Ajax creëerde kans op kans, maar slaagde er maar niet in een derde treffer te maken. Toen Roly Bonevacia in de 67ste minuut met twee keer geel van het veld ge stuurd werd, stond Ajax (net als op dinsdag tegen Feyenoord) ineens weer met tien man op het veld. AZ verzuimde echter te profiteren. Sterker nog: de kansen voor Ajax namen alleen maar toe. 'We stonden drie, vier keer alleen voor de keeper,' zei De Boer, die na de rode kaart de nodige wissels had toegepast. 'Dan moet je het wel afmaken, anders kan je nog in de problemen komen.' Ajax leek vlak voor tijd inderdaad nog even in de problemen te komen, toen AZ een penalty kreeg. De uitstekend keepende Marco Bizot hield ech ter zijn doel schoon. Pas in blessuretijd slaagde AZ er in nog een eretreffer te maken. Ajax heeft nu drie punten voorsprong op Feyenoord en Heerenveen. AZ is vierde met zes punten ach terstand. Zaterdag speelt Ajax tegen FC Twente/ Heracles Alde nummer vijf op de ranglijst. Frank de Boer behaalt tot nog toe goede resultaten met Ajax Al. AJAX KICK OFF 23 AJAX - FK BORAC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 21