ic kunt mij overal KWIJT op HET VELD' Kampioen .Cp/H de Olympische Spelen kregen Royston Drenthe en hij wat kri tiek over zich heen van bondscoach Foppe de Haan. Die liet zich nogal laatdunkend uit over het arbeidsethos, de discipline en de taakbewustheid van de twee jonge voetballers. Ook tijdens het toernooi in China nam De Haan Sno al eens publiekelijk op de korrel, toen de Friese keuzeheer na de openingswedstrijd tegen Nigeria (0-0) constateerde dat de middenvelder acteerde 'in het tempo van de Tachtigjarige Oorlog'. 'De Olympische Spelen waren voor mij een mooie ervaring, iets dat je maar een keer in je leven mee zult maken,' aldus Sno. 'Het is jammer dat zoiets nu een beetje wordt overschaduwd door de dingen die door meneer De Haan zijn gezegd. Ik ga daar niet meer op reageren. Zolang mijn familie achter me staat en degenen die mij altijd gesteund hebben dat blijven doen, weet ik dat het goed zit. Het is uiteindelijk aan de mensen om te geloven wie ze willen geloven.' De Spelen kregen ook een aangenaam staartje voor Sno. Al snel na zijn terugkeer uit China kreeg hij van zijn zaakwaarnemer te horen dat Ajax geïnteresseerd was in zijn diensten. Verrast door de belangstelling van zijn oude club was hij niet direct. 'Oké, je verwacht zoiets niet, maar je weet toch niet hoe het loopt in de voetballerij. Ik was wel vereerd. Als zo'n grote club, met zulke goede voetballers in zijn selectie, jou erbij wil hebben, is dat een blijk van waardering.' Toen hij als vijfde aankoop voor het nieuwe seizoen zijn handte kening zette onder een driejarig contract, formuleerde Sno voor zichzelf een tweeledige doelstelling. Zelf zo veel mogelijk wed strijden spelen en met het team kampioen worden. Dat laatste is iets waar iedereen binnen Ajax naar smacht, zo proeft Sno als hij rondloopt in de ArenA, waar sinds 2004 geen kampioensschaal meer aan de prijzenkast is toegevoegd. Sno: 'Als een van de wei nigen in deze spelersgroep weet ik hoe het voelt om kampioen te zijn. Ik kan het iedereen van harte aanbevelen.' Waar de titel zo vroeg in het seizoen nog ver weg is, lijkt Sno op persoonlijk vlak goed op schema te liggen. In de zes officiële duels die Ajax tot dusver speelde, stond de nieuwe aanwinst vier keer in de basisformatie. Een keer viel hij in, afgelopen zondag tegen Vitesse, en alleen in het bekertreffen met FC Utrecht kwam hij niet aan spelen toe. Dat heeft ook te maken met de verrassende entree van die andere nieuwe middenvelder, 12 AJAX KICK OFF AJAX - FK BORAC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 11