1 §aHpoNG VOORUIT 'DIT SEIZOEN WIL IK ME BEWIJZEN' Jeffrey Sarpong verbreekt dit seizoen veel persoonlijke records. Drie wedstrijden op rij begon de aanvaller in de basis en tegen Feyenoord tekende Sarpong voor zijn eerste treffer in Ajax 1. De teamspeler doet zichtbaar zijn voordeel met het vertrouwen van zijn coach.'Nu moet ik er staan, dit seizoen wil ik me bewijzen.' 22 december 2005, Jan Louwers Stadion, Eindhoven 14 september 2008, Amsterdam ArenA 19 september 2008, Partizan Stadion, Belgrado tekst Ronald Jonges Ajax heeft het treffen in de achtste finales van het bekertoernooi met 1-6 gewonnen van FC Eindhoven. Met de zege zetten de Ajacieden van trainer Danny Blind een goede stap naar een beker triomf, later in het nieuwe kalenderjaar. In de door vrieskou wei nig aanlokkelijke catacomben van het Eindhovense stadionnetje staat een kleine Ajacied alle verslaggevers stralend te woord. De 17-jarige Jeffrey Sarpong heeft een geslaagd debuut in Ajax 1 in de benen. Na de schouderklopjes van Blind incasseert de debutant ook de complimenten van sommige Ajax-watchers. Als invaller voor Angelos Charisteas was Sarpong het laatste kwartier van de partij. Tussen ervaren en geharde voetbalmannen als Hatem Trabelsi, Nourdin Boukhari, Juanfran en Tomas Galasek heeft Sarpong zich knap staande gehouden. De jeugdopleiding van Ajax heeft weer een nieuw talent afgeleverd. 'Tijdens de warming up was ik wel wat zenuwachtig,' erkent Sarpong. De Ajacied oogt bescheiden, maar komt gaandeweg zijn terugblik meer en meer los. 'Maar toen ik eenmaal in het veld stond, ben ik gewoon gaan voetballen. Dat leek me het best. Nu ben ik blij. Hartstikke blij zelfs.' Om een tikkeltje mysterieus af te sluiten met: 'Het begint toch allemaal met een debuut.' Tiener Jeffrey Nana Darlco Sarpong lijkt zowaar met de kennis en kunde te spre ken van een ervaren voetbalman. De hardheid moet de technicus zichzelf nog meester maken. Bijna drie jaar na zijn debuut speelt Jeffrey Sarpong tegen Roda JC zijn negentiende officiële wedstrijd in het vlaggenschip van de Amsterdamse club. De wat "hangend" spelende linksbuiten dartelt en dwarrelt - bij vlagen - door de Limburgse defensie. Negentig minuten lang krijgt Sarpong het vertrouwen van zijn coach. De aanvaller is gegroeid als voetballer en geniet zichtbaar van de ambiance in de uitverkochte ArenA. De Ajacieden op en rondom de grasmat verkeren in een prima stemming. Ajax besluit de toch al zonnige voetbalmiddag met de eerste overwinning van het nieuwe seizoen. Thomas Vermaelen loodst de thuisclub met een rake kopbal voorbij de gasten uit Kerkrade (1-0). Sarpong viert het feestje na afloop mee met zijn medespelers en supporters. Lachend stapt de basisspeler van het gras. Kort na de wedstrijd toont Sarpong zich tevreden met het resul taat. Al blijkt een kritische kanttekening snel geplaatst. Het kan altijd beter, doceert de immer kritische Ajacied. 'Ik kijk toch met dubbele gevoelens terug,' is Sarpong openhartig in de catacomben van de Amsterdamse voetbaltempel. 'Enerzijds ging het best lek ker. Maar aan de andere kant was het soms ook onder de maat. Wat beter moet? Mijn balvastheid en rendement. Dat zijn punten die zeker moeten verbeteren.' De lach bij het afscheid verraadt zelfvertrouwen richting toekomst. Ajax heeft zojuist een prima stap gezet richting de poulefase van het UEFA Cuptoernooi. Fudbolski Klub Borac Cacak is zojuist, ouder wets, in de voetbalpan gehakt. Vier keer lieten de Amsterdammers de meegereisde fans juichen. Basissspeler Sarpong werd - in zijn Europese de- buut - een kwartier voor tijd afgelost door Siem de Jong. De wissel leek er vooral een met een tactische achtergrond. Net als vier dagen eerder voor eigen publiek, speelde Sarpong ook tegen de ploeg uit Cacak verdienstelijk. Ondanks de bij- eengespeelde voldoende baalt Sarpong. Een moment heeft zijn avond verpest. Vlak voor de rust leek de linkeraanvaller de bal simpel in te kunnen schieten. Sarpong had de heenwedstrijd al in een vroeg stadium kunnen beslissen. Vooral tot zijn eigen ongeloof werkte de aanvaller de bal naast het doel van Branko Grahovic. 'Hij had er gewoon in gemoeten,' klinkt het mat bij het verlaten van de kleedkamer van het Partizan Stadion. Sarpong mokt nog wat na. 'De keeper ging vroeg naar de grond. Misschien had ik rustiger moeten blijven. Volgende keer gaat die bal er gewoon in.De grimmig kijkende politiebeambten kunnen Sarpong helaas ook niet verder helpen. Omgeven door een heuse haag van politie-blauw baant de ontevreden Ajacied zich een weg richting de ronkende spelersbus. Met een tweede basisplek in een week, heeft Sarpong een nieuwe stap gezet. Een sterke stap voor uit. Nooit eerder beleefde hij zo'n zware voetbalweek. 10 AJAX KICK OFF AJAX - FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 9