JONG AJAX B R E£ DE BAN TEGEN AZ -■ Al r Darko Bodul scoorde drie keer tegen Jong AZ. Jong Ajax heeft de eerste seizoenszege in de Eredivisie voor Beloften binnen. In Allernaar werd Jong AZ met liefst 1-5 verslagen. Darko Bodul was met drie treffers flink op schot voor de ploeg van Adrie Koster. Voor Jong Ajax zorgde de overwinning vooral voor opluchting. Na twee neder lagen (Jong Feyenoord en Jong NEC) en een gelijkspel (Jong Willem II) stonden de Amsterdamse beloften na de eerste drie wedstrijden van het seizoen laag op de ranglijst. 'Gelukkig zetten we nu weer een stap omhoog,' aldus een te vreden coach Adrie Koster na afloop op Sportpark 't Lood. 'We hebben vandaag goed gespeeld.' De opstelling van Jong Ajax was ten opzichte van de vorige wedstrijd drastisch gewijzigd. Op vier posities in het elftal posteerde Koster een andere speler. Eén van die plekken was voor Daley Blind, die voor het eerst sinds weken weer kon spelen nadat hij geblesseerd was geraakt aan zijn hiel. Ook Siem de Jong, keeper Sergio Padt en Darko Bodul waren nieuw in de basis. A-selectiespelers Vurnon Anita en Javier Martina begonnen, net als tegen Jong NEC, eveneens vanaf de eerste minuut. De complimenten van Koster gingen vooral uit naar zijn spits Bodul, die voor de rust Ajax op voorsprong bracht toen Jeremain Lens verkeerd terugspeelde. 'Daardoor werden we wel in het zadel geholpen,'erkende Koster. Daylon Claasen zorgde voor de 0-2-ruststand door na een mooie aanval vanaf zestien meter raak te schieten. Jong AZ, dat aantrad met krachten als Lens, Brett Holman, Kees Luijckx, Ari en Milano Koenders, raakte voor de pauze het houtwerk. Na tien minuten in de tweede helft maakte Bodul zijn tweede doelpunt van de avond. Een corner van Blind belandde bij de spits, die de bal op de borst controleerde en netjes afrondde. Drie minuten later zorgde De Jong voor de 0-4. Nadat een aantal mooie aanvallen, die veelal liepen via de veel vrijlopende Blind en Danilo, niet tot goals werd omgezet, doelpuntte Bodul zijn derde op aange ven van Martina. Zes minuten voor het einde redde Luijckx de eer namens Jong AZ door een vrije trap achter Padt te schieten. Een week eerder wist Jong Ajax ook in zijn derde wedstrijd van het seizoen in de Eredivisie voor Beloften niet te winnen. Met A-selectiespelers Dario Cvitanich, Vurnon Anita en Javier Martina in de basis werd het in een gekke wedstrijd tegen koploper Jong NEC: 3-4. Het fysiek sterke Jong NEC schoot uit de startblokken. Een vrije trap werd in de doelmond geslingerd en daar wist de boomlange Janssen wel raad mee: 0-1 Het duurde even voordat Jong Ajax zich wist te herpakken, maar dat deed het wel met klasse. John Goossens, die zich prima manifesteerde als linksback, schoot vanaf ruim dertig meter een vrije trap snoeihard achter de keeper. Zes minuten later, in de 27ste minuut, eiste Vurnon Anita de hoofdrol op. De middenvelder gaf een crosspass over grote afstand op Javier Martina, die de bal beheerst op zijn borst aannam en Baart kansloos liet. Jong NEC kwam dankzij een vrije trap nog voor rust op gelijke hoogte. Al na drie minuten in de tweede helft stapte de Ajax-defensie iets te laat waardoor de spits van NEC een vrije doorgang kreeg richting Vermeer, die kansloos was op het schuivertje. Wederom Goossens deed iets terug namens Ajax: 3-3. Dat Ajax geen punt overhield aan het duel met de lijstaanvoerder kwam opnieuw door een dode spelsituatie. Vier minuten voor het einde van de wedstrijd knikte Pothuizen uit een corner raak. 'Een bitter einde,' vond Adrie Koster. 'Ik vind dat we een punt hadden verdiend in deze gekke wedstrijd.' Volgens Koster was de wedstrijd een wereld van ver schil met de vorige tegen Jong Volendam. 'We hebben veel beter gevoetbald. Helaas zijn wij fysiek veel minder sterk dan die jongens van NEC, daardoor vielen er drie goals uit standaardsituaties.' Ajax Al behaalde zaterdag een mooie overwinning op sc Heerenveen. Op de Toekomst eindigde de topper in de Eredivisie voor A-junioren in een 4-1 -zege voor Ajax. Ajax begon overweldigend aan het duel met rivaal Heerenveen. De Friese ploeg heeft elk jaar een goede ploeg en ging tot zaterdag samen met Ajax, Feyenoord en AZ aan de leiding. 'Wij konden veel druk zetten in het eerste halfuur,' analy seerde trainer Frank de Boer. Via Sneijder en Castillion kreeg Ajax nog een paar kansen, voordat in de veertiende minuut het eerste doelpunt viel. Daar kwam echter geen Amsterdammer aan te pas. 'Een vrije trap werd goed genomen en er volgde een scrimmage voor het doel,' aldus De Boer. 'De keeper stompte de bal al half in eigen doel en een verdediger van Heerenveen werkte hem toen helemaal in eigen doel. Dat was een gevolg van de pressie die wij uitoefenden.' Toch kreeg Heerenveen na een halfuur meer grip op Ajax, dat vanwege het hoge tempo in het eerste deel van de wedstrijd iets minder pressie ging spelen. De Friese ploeg kreeg zelfs nog een strafschop te nemen, nadat doelman Marco Bizot een aanvaller licht had geraakt. Bizot keerde de penalty echter. In de tweede helft waren Ajax en Heerenveen gelijkwaardig. 'Zij speelden veel één-op-één, waardoor wij de ruimte kregen en daar hadden we eigen lijk beter mee om moeten gaan,' aldus De Boer. 'We gingen nog steeds in de zesde versnelling door, terwijl we meer geduld hadden moeten hebben,' Dealniettemin schoot Castillion in de 56ste minuut met een keihard diago naal schot de 2-0 bin nen en zes minuten later legde hij goed terug op Sneijder, die met een tegendraads schot uithaalde: 3-0. Invaller Atilla Yildirim bracht Ajax na een goede steek bal van Jarchino Antonia op 4-0, I waarna 1 leerenveen nog een keer "mocht scoren. De Ajax Al zegevierde in de topper tegen Heerenveen. AJAX KICK OFF 23 AJAX - FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 21