'Het kampioenschap zit er in eredivisie Jessica Torny Programma Vrouwenteam Jessica Torny is een van de tien nieuwelin gen in de selectie van Willem II. De 27-ja- rige middenveldster speelde vorig seizoen nog bij FC Twente, maar besloot over te stappen naar de concurrent uit Tilburg. Na zes jaar voetballen in Duitsland bij FFC Heike Rheine en met 62 interlands voor het Nederlands Elftal brengt ze nu veel ervaring mee naar de jonge ploeg van Edwin Petersen. Na het vertrek van aanvoerster Femke Maes werd er direct gezocht naar een goede op volgster en die lijkt gevonden in de persoon van Jessica Torny. 'Ik sta in principe wel op haar positie, maar het kan nog alle kanten op. Het zou leuk zijn als ik nu zo'n goed seizoen ken als Femke vorig jaar. Afgelopen seizoen heb ik bij FC Twente onder andere door bles sures, een tegenvallend jaar gekend.' De in ternational heeft dan weliswaar vorig seizoen weinig Eredivisie ervaring opgedaan, maar dat kan ze compenseren met haar jarenlange ervaring in het buitenland. 'Ja, ik denk wel dat ik door mijn slimheid een voorsprong heb op jongere nieuwe speelsters.' Vanavond, bij de openingswedstrijd van Willem II tegen Ajax, zit Torny niet op de tribune, ze speelt een kwalificatiewedstrijd voor het EK 2009 met het Nederlandse vrouwenelftal. Toch is ze zeker van plan het mannenteam te gaan volgen. 'Ja absoluut, ik ben zeker van plan naar wedstrijden te gaan. Ik volgde het voetbal altijd al wel, maar nu met extra interesse voor de mannen van Willem II.' Ajax, meteen een tegenstander van formaat, wat verwacht de middenveldster van haar clubgenoten? 'De eerste wedstrijd is altijd spannend. Ik denk dat Willem II zeker kans maakt op een punt', zegt ze met veel vertrouwen in haar stem. Het eerste seizoen van de vrouwencompetitie Leeftijd: 27 jaar Positie: Middenveldster werd afgesloten met een verrassende tweede plaats voor Willem II, dus de verwachtingen voor dit jaar zijn hooggespannen. 'Ik denk zeker dat we weer mee gaan doen. AZ heeft een goed team, Roda JC is de onbekende nieuwkomer en met ADO Den Haag weet je het ook nooit. Het is hopen op een kampioenschap, het zit er zeker in. Door de ervaring van oudere en de onbevangenheid van de jongere speelsters is de balans goed.' Karlijn van Hoek Donderdag 4 september, 19.30 uur FC Twente - Willem II Donderdag 11 september, 19.30 uur Willem II - ADO Den Haag Donderdag 18 september, 19.30 uur Roda JC - Willem II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 19