Maarten Stekelenburg Maarten Stekelenburg In the picture Omdat Edwin van der Sar gestopt is bij het Nederlands elftal is Maarten Stekelenburg de eerste keeper van Nederland. Ook bij Ajax is hij de onbetwiste sluitpost. Hij gaat dit jaar met zijn club proberen de hege monie van PSV te doorbreken. Lukt het Ajax om voor het eerst in vijfjaar tijd weer kampioen te worden? En, mag het voetbalseizoen voor jou ook weer beginnen? 'Jazeker, heb er weer zin in. ik heb aan de ene kant een heel goede zomer gehad maar ook een heel slechte. Het begon natuurlijk zo goed met het Nederlands elftal op het EK. Maar uitein delijk eindigde het toch in mineur door de ne derlaag tegen Rusland. Ik heb er dus een beetje tweeledig gevoel aan over gehouden.' In plaats van bondscoach is Marco van Basten nu je trainer bij Ajax. Is het anders om met hem de hele week te werken in plaats van af en toe drie dagen? 'Nee, er is weinig verschil tussen hem als trainer van Ajax en Van Basten als bondscoach. Zijn werkwijze is gewoon hetzelfde, daar is hij heel consequent in. Het enige verschil is dat ik hem nu elke dag zie! Over Bert van Marwijk als bondscoach kan ik nog weinig zeggen. Daarvoor is de tijd dat we met het team samen waren nog te kort. Ik ben heel benieuwd.' Zowel bij Ajax als bij Oranje sta je in de basis. Bij Ajax kan je zelfs gezien worden als een van de belangrijke spelers. 'Nee, als één van de spelers. Ik ben gewoon één van de elf. Natuurlijk speel ik nu al een paar jaar bij Ajax en heb ik ervaring maar dat maakt me niet belangrijker. Ik moet dit jaar gewoon de concurrentie met Dennis Gentenaar en Kenneth Vermeer aangaan.' Positie: Keeper Geboren: 22 september 1982, Haarlem Clubs: Ajax Heb je al samen kunnen trainen met Kenneth dit jaar? 'Ja, sinds een paar dagen. Ik was eerst weg na het EK en daarna ging Kenneth naar de Olympische Spelen, waar hij het erg goed heeft gedaan. Het is een goede beslissing geweest van hem om vorig jaar naar Willem II te gaan. Hij heeft er toch zestien wedstrijden gespeeld en ervaring opgedaan.' Tot slot, wat verwacht je van de wedstrijd vanavond? 'Willem II uit is altijd lastig. Vorig jaar was het heel lastig en wonnen we nipt en ja, het jaar ervoor konden we hier in Tilburg geen lands kampioen worden. Dus het zal opnieuw lastig worden. Maar met Ajax gaan we ieder jaar voor het kampioenschap en dat is dit jaar niet anders. Ik weet niet of we favoriet zijn. Ik kijk vooral naar ons eigen team, niet naar de mogelijke aankopen van onze concurrenten. Wij gaan strijden voor de eerste plaats, dat is zeker.' Thomas Rensen Tickets kopen via internet Kaartjes voor Willem II bestel je makkelijken snel op www.besteljekaartje.nl. Door deze unieke online service hoefje de deur niet meer uit om aan kaartjes voor een thuiswedstrijd te komen. Je bestelt en betaalt eenvoudig via internet en ontvangt de kaartjes ruim voor de wedstrijd thuis. (Last minute bestellingen liggen voor aanvang van de wedstrijd klaar bij loket inlichtingen.)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 11