'Ik zag meteen dat ik Jaap in mijn team wilde hebben' Ancelotti: j KV AC Milan-trainer Carlo Ancelotti zag Jaap Stam voor het eerst voetballen in 1999 tijdens de halve finale van de Champions League. De Kampenaar speelde zijn eerste seizoen bij Manchester United dat in dat jaar voor de tweede maal in de clubgeschiedenis de Champions League zou winnen. Maar voordat het team van Alex Ferguson in een zinderende finale Bayern München versloeg, moest topfavoriet Juventus worden uitgeschakeld. Destijds onder leiding van Ancelotti die kon beschikken over wereldsterren zoals Edgar Davids, Zinedine Zidane en Filippo Inzaghi. Het was volgens Ancelotti liefde op het eerste gezicht. "De eerste wedstrijd in Manchester zag ik Stam voor het eerst van dichtbij voetballen. Ik wist meteen dat ik hem in mijn team wilde hebben. Hij beschikt over kwaliteiten die mij erg aanspreken. Hij is zeer attent, zeer geconcentreerd. En behalve dat hij altijd in de duels gebruik maakt van zijn fysiek, beschikt Jaap over buitengewoon veel techniek. Bovendien is het een verdediger die zowel centraal als op rechts uit de voeten kan. En dat is toch wel een groot voordeel in het voetbal van tegenwoordig." Met Jaap Stam in de gelederen zou zijn ploeg de beste defensie ter wereld krijgen. Ancelotti kon in 2004 zijn geluk niet op toen de Nederlander voor AC Milan tekende. Voor een slordige tien miljoen euro kwam Stam naar Noord- Italië. "Zijn instelling was voorbeeldig. Hij is zo professioneel, een echte kampioen. Zo werd hij door de ploeg ook verwelkomd, ledereen was blij met zijn komst en alhoewel we Nesta en Maldini in het centrum van de verdediging hadden, konden we Jaap zeer goed gebruiken." Afscheidswedstrijd Jaap Stam zaterdag 26 juli 2008 www.jaapstam.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 40