www.jaapstam.nl .HE'MOG. ISMOg Voor v.l.n.r.: Scheidsrechter Frans Hoek, Robert Zwanepol, Ron Mulder, Henk Nieuwenhuis, Cor van der Weerd, Henry van der Vegt en grensrechter Siem Visscher. Achter v.l.n.r.: Trainer Rimmert Zelle, Harry Eringa, Gerald van den Belt, Jan Mulder, Henry Alters, Frank van Dijk, Jaap Stam, Hans van Dijkhuizen, Ruud Pompert, Jan Okke Koers en verzorger Gies Korteschiel. Afscheidswedstrijd Jaap Stam zaterdag 26 juli 2008 van het veld de ballen op en stoomde vervolgens op naar het vijandelijke doel. Jaap en ik waren de kleinsten van het team en onafscheidelijk. Zoals gezegd ook zondags zochten we het veld op. Regelmatig zijn we weg gestuurd of doken snel de bosjes in. Even later waren we weer aan het voetballen. Oefenden we op vrije trappen of probeerden we de doellat te raken. Wat Jaaps zwakke kant was? Over zijn linkerbeen spelen, haha. Maar ik had daar niet veel profijt van, want dan moest ik met mijn zwakkere rechterbeen spelen. Jaap was verdomd lastig te passeren. Als we partijtjes gingen maken zochten Jaap en ik elkaar altijd op. We vonden elkaar blindelings. Maar als we tegenover elkaar stonden, ontzagen we elkaar niet. Zo was Jaap ook buiten het veld. Meestal haalde hij me op als we moesten trainen. Van de Wederiklaan naar de Lamoral van Egmondstraat, waar ik woonde. Dat was dichter bij het sportpark. Ik moest wel zorgen klaarte staan. Dat was meestal geen probleem, maar soms was ik iets verlaat. Dan fietste Jaap gewoon door. Je had immers afgesproken klaar te staan, dan moest je er, volgens hem, ook staan. Zo niet, ging hij alleen verder. Heel soms haalde ik hem van huis op. Natuurlijk stond Jaap dan klaar met de tas in de hand. En al was ik op tijd, riep Jaap toch nog: Waar blijf je toch?"

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 33