'De lichting Stam, Van der Vegt en van den Belt is misschien wel de beste lichting die er ooit bij een Nederlandse amateurclub vandaan is gekomen.' Ik zat altijd naast Hans van Dijkhuizen, die dan weer naast Abe en Briegel zat. Joetse, die voor Rijkswaterstaat de hele dag tot z'n middel in koude sloten rondom Kampen stond en er toch niks van snapte dat z'n rugge altijd zo zeer deed, zat links van mij. Als iemand wat gas liet ontsnappen vroeg Briegel altijd wie er een "kadaver soeppien" of "een nessie dooie vogelties" had gegeten. We praatten voor de training altijd even over Married with Children. Jaap was gek van die platte tv-serie en als twee luie studenten lagen we, ieder in ons eigen huis, op de bank Al Bundy-kijkend ons op detraining voor te bereiden. Han Hanekamp, die sinds zijn 16e geen haar meer op z'n hoofd had, werd na we natuurlijk nooit dat dit zo'n speciale groep jongens was. De lichting Stam, Van der Vegt en van den Belt is misschien wel de beste lichting die er ooit bij een Nederlandse amateurclub vandaan is gekomen." Henry vertrok aan het einde van het seizoen naar FC Zwolle en leefde ook daar onmiddellijk voort als Abe, onwetende Zwolse toeschouwers vroegen zich lang af wie toch die Abe was waar de spelers om schreeuwden. Met het eerste elftal van DOS speelden we best aardig maar we konden die bal er gewoon niet in krijgen. We lagen in het seizoen 1991-92 met onszelf en met elkaar overhoop. Mijn eigen voetbal schoenen zaten aan elkaar geknoopt en m'n iedere training steevast om gel gevraagd en Hans van Dijkhuizen was het verbod opgelegd om in de kleedkamer naar het toilet te gaan. ("Kadaver Soeppien, Hans?"). We spraken een geheime kleedkamertaal, die op zaterdagavond ook in de binnenstad van Kampen en soms Zwolle werd gesproken. Een "kiek doar es", een "ooh" of het luid ophalen van de neus vertelde een heel verhaal. Een verhaal dat alleen wij, Hans, Abe, Briegel, Beitje en ik begrepen. Het voetbaljaar 1990-91 was voor mij het allermooiste voetbalseizoen van mijn leven. Hoewel Hans in het DOS clubblad De Nieuwsgier Jaap eens in een wereld elftal zette, wisten handschoenen waren ingesmeerd met vaseline. We degradeerden zelfs na een beslissings wedstrijd naar de Tweede Klasse, maar Briegel voetbalde goed genoeg om Theo de Jong te overtuigen en tekende bij Zwolle. Op 15 augustus 1992 was ik erbij toen Jaap zijn debuut maakte in het betaalde voetbal tegen Heracles in het Oosterenk Stadion. Voor de wedstrijd glipte ik naar de hal onder de tribune waar de spelers een lijn vormen voordat ze het veld opgaan. Ik schudde Jaap de hand, wenste Briegel geluk en zag in zijn diep liggende ogen wat wij bij DOS allang wisten: Jaap is er klaar voor. Afscheidsjg»

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 21