Duitse nationale top hij net tekortschoot in het speerwerpen en het hoogspringen. Een illusie armer begon hij daarom maar serieus te voetballen bij SC Rodenbach, een club niet ver van Kaiserslautern. Drie jaar later, in 1975, haalde de beroemde coach Erich Ribbeek hem daar weg en hij vormde de aardige spits om tot zeer bruikbare en populaire Bundesliga-verdediger. Hans-Peter Briegel was het voorbeeld van fysieke kracht, snelheid en had het vermogen om onvermoeid te kunnen gaan, gaan en gaan. Voor het Duitse publiek was Der Briegel het voorbeeld van het op dat moment zo populaire en succesvolle Soldaten Fussball. elftal van DOS Kampen was dat niet veel anders. Ronnie Mulder kende ik eerst alleen maar als Peukie (uitleg overbodig) en voor minstens een jaar dacht ik dat Joetse Albers Joetse Albers was en niet Henry Albers. Want de Henry Alberssen voetbalden in het vierde, het zevende, in de Al en op zaterdagmiddag zat er geloof ik altijd eentje aan de bar. Waar Joetse officieel voor staat weet niemand, maar waarschijnlijk heeft het iets te maken met het hard op een doel rammen. "Ik zal die bal even op goal joetsen". Jan Okke werd bij ons Okkie, Bernhard Gorter was altijd Gorter en Gerald van den Belt Beitje. Dat had er natuurlijk ook mee te maken datje elkaartijdens de wedstrijd gewoon snel wilt aanspreken. Jan-Okke, Bernhard en Gerald rolt gewoon niet soepel van de tong wanneer je elkaar vlug een aanwijzing of op de donder wil geven. Terwijl er in Den Helder maar één voetballer een bijnaam had liepen er bij DOS Kampen heel veel mensen rond meteen tweede roepnaam. Natuurlijk had dat vooral te maken dat er in Kampen maar een stuk of wat achternamen bestaan. Je bent van achteren meestal een Mulder, Van der Vegt, Albers, Van der Weerd of een Van Dijk. En om onderscheid te creëren, krijg je daarom maar een bijnaam. Bij ons in het eerste Toch waren er begin jaren negentig in het eerste elftal van DOS Kampen twee bijnamen die eretitels waren: Abe en Briegel. Abe werd geboren nadat Henry van der Vegt een middagje bij het Heerenveen van Foppe De Haan mocht

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 17