Weerzien van Marco van Basten op De Pampert In het voorwoord is reeds aangegeven dat Germanicus voor de vierde keer een oefenwedstrijd tegen Ajax speelt. Na enig onderzoek in het archieven zijn de wedstrijdverslagen op tafel gekomen. Het gaat te ver om die hier op te nemen maar de uitslagen wil ik u niet onthouden. In 1983 speelde Germanicus op 22 juli in het kader van de oefenwedstrijden voor de eerste keer tegen Ajax. Trainer Aad de Mos van Ajax had de beschikking over een Ajax spits, genaamd Marco van Basten. Hij scoorde voor de rust drie keer. Ondanks het fris spelende Germanicus werd, mede door de doelpunten van Van Basten, de eindstand bepaald op 0 - 9. In 1997 werd op 15 juli de tweede wedstrijd tegen Ajax georganiseerd. De nieuwe kleedkamers op de uitverkocht Pampert werden ten behoeve van deze wedstrijd in gebruik genomen. Sportief gezien was Germanicus slechter af als in de eerste wedstrijd. De eindstand werd bepaald op 0 - 13. Onder de lat stond Björn Schimmelpenning. De derde wedstrijd vond plaats op 15 juli 1999- Ook deze wedstrijd is door Germanicus met ruime cijfers verloren n.l. 2 - 15. De Coevorder doelpunten werden gemaakt door Martijn Mittendorf en Richard Wolf. Als keeper was weer Björn Schimmelpenning aanwezig. Naast Schimmelpenning en Wolf deed ook Gerjan Tromp mee. Voor Björn Schimmelpenning is dus zijn derde wedstrijd tegen Ajax aan de orde en voor Richard Wolf en Gerjan Tromp is het de tweede wedstrijd. De beide routiniers zullen binnen het elftal van Germanicus vanavond dan ook een belangrijke rol moeten vervullen. Foeke Wijnia

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 5