jaar waren we als team wel heel sterk en had je bijvoorbeeld ook Wesley Sneijder die veel scoorde. Nu komt het vooral aan op individuele klasse, zoals van Luis Suarez. Een hele goede speler die me ook goed weet te vinden." Individuele klasse dus. Het team Ajax wist dit seizoen het beoogde kampioenschap niet naar de ArenA te halen. Puur op kwaliteit doet de selectie van Koster niet onder voor PSV. En dat weet Huntelaar ook. Doelpunten zijn mooi meegenomen, maar er is maar één doel dat echt telt. Huntelaar: „Dat ik topscorer word, is wel mooi, maar alleen het kampioenschap telt. Met Ajax heb ik twee keer de beker gewon nen en ook tweemaal de Johan Cruijff- schaal. Maar ik kwam hier voor het kam pioenschap en de Champions League en dat hebben we nog niet bereikt." En dus rijst de vraag of de Achterhoeker na dit seizoen uit Amsterdam vertrekt. Over interesse heeft Huntelaar weinig te klagen. Hij werd al gelinkt aan Barcelona, Real Madrid, Manchester United en zo'n beetje alle topclubs uit de Italiaanse Serie A. Die aandacht stijgt Huntelaar niet naar het hoofd, daar is hij te nuchter voor. „Je ziet jongens als Roy Makaay en Giovanni van Bronckhorst ook terugkeren, dan kan je niet zeggen dat ik al te goed ben voor de Eredivisie." Maar veel buitenlandse trainers denken daar anders over, zoals Bernd Schuster, de Duitser die aan het roer staat bij Real Madrid. Hij denkt in Huntelaar de nieuwe garantie voor doelpunten te hebben gevon den. „Huntelaar doet me denken aan Van Nistelrooy en Van Basten. De manier van bewegen, het kunnen schieten met beide benen, de kopkracht: het lijkt wel of ze in een laboratorium een kloon hebben gemaakt", zei Schuster over de Ajacied. Mocht Huntelaar besluiten om in Amsterdam te blijven, dan komt hij te trainen onder de man wiens 'kloon' hij is. Van Basten heeft al aangegeven graag met Huntelaar verder te willen. Huntelaar denkt inmiddels al hardop aan het buiten land. „Alle landen hebben wel wat. Spanje heeft van alles wat. Engeland heeft opzwe pend, enthousiast publiek en een mooie voetbalsfeer. In Italië is de sfeer in de sta dions wat minder, maar die mensen zijn wel helemaal gek van voetbal. Ze leven er echt helemaal voor." Voordat hij op een Spaans terras in het zonnetje kan gaan genieten van zijn nieuwe miljoenensalaris, moet hij eerst nog naar Emmen. In de laatste wedstrijd tegen PC Twente werd Huntelaar aan ban den gelegd door de jonge Douglas. Maar Huntelaar heeft weinig ruimte nodig om te scoren. In het seizoen 2006/2007 scoorde hij in het Arke Stadion drie keer. Opletten geblazen dus voor de Twentse defensie, want Huntelaar zou Huntelaar niet zijn als hij in zijn (mogelijk) laatste wedstrijden niet alles zou geven. TWENTE THUIS FC TWENTE - AJAX 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 17