Ledenraad Ajax benoemt nieuw bestuur Johnny b goode HF AFTRAP Amsterdam, voorjaar 2008: John Heitinga maakt zijn overgang naar Atlético Madrid bekend zoals in de jaren vijftig chuck berry het al zong in zijn rock and roll versie van het amerikaanse ideaal maakt niet uit wie je bent wat je doet en waar je woont wie bereid is hard te werken maakt het overal en helemaal dat geldt ook voor jou geboren en getogen ajacied hoe je tegenslagen overwon jezelf nooit veronachtzaamde wel eens over de schreef maar altijd voorop in de strijd ging en jezelf na de training extra in het andere been bekwaamde je zet nu een welverdiende stap naar een kosmos zoveel groter dan alphen en amsterdam naar het buitenaardse madrid wees daar goed johnny wees goed we gunnen het je van harte en weten zeker dat je slaagt je bent toch van rood en wit AJAX KJ OK OFF tekst Klaas Vos John Heitinga bedankt zijn fans na Ajax - Heracles. De Ledenraad van AFC Ajax heeft een nieuw bestuur benoemd. Uri Coronel (voorzitter), Joop Krant (financiële zaken) en Cor van Eijden (verenigingszaken) zijn middels schriftelijke stemming gekozen tij dens de vergadering van de Ledenraad. Voorzitter John Jaakke, bestuurslid techni sche zaken Hennie Henrichs en bestuurslid financiële zaken Joop Saan leggen met onmiddellijke ingang hun functies in het bestuur van de vereniging neer. Zij blijven voorlopig nog wel lid van de Raad van Commissarissen van AFC Ajax NV. AFC Ajax NV is voornemens om op korte termijn een Buitengewone Vergadering van Aandeelhouders te beleggen voor de benoeming van Coronel (61), Krant (60) en Van Eijden (58) tot commissarissen van de vennootschap. Wie zijn de nieuwe bestuursleden? Uri Coronel is erelid van de vereniging Ajax. Hij zat van 1989 tot eind 1997 in het bestuur en was daarin verantwoordelijk voor de commerciële zaken. Tot eind 2007 zat hij in de Ledenraad. Coronel had een groot aandeel in de plannen voor de bouw van en de verhuizing naar de Amsterdam ArenA. Hij werkte daarnaast ondermeer als voorzitter van de Raad van Bestuur van Alexander Alexander Holding BV en als vice-voorzitter van Aon Groep Nederland. De sinds anderhalf jaar ge pensioneerde Coronel is thans ondermeer voorzitter van VNO-NCW Amsterdam en Noord-Holland en lid van het bestuur van het Fonds Gehandicaptensport. Ook is hij als voorzitter van de stuurgroep Masterplan Natura Artis Magistra actief, onder andere om de uitbreiding en de re novatie van de dierentuin Artis te helpen realiseren. Coronel was voorzitter van de onderzoekscommissie die in februari van dit jaar het rapport 'Ajax, de weg naar winst' presenteerde. Cor van Eijden is in het dagelijks leven alge meen directeur van Globe Reisburo BV, onderdeel van OAD Reizen. Sinds 1961 is Van Eijden lid van Ajax en sinds januari 2008 is hij voorzitter van de Ledenraad. Hij voetbalde er als jeugdspeler en later in diverse amateur-elftallen bij de seltioren. Hij was tevens 27 jaar elftalleider van de B-junioren van Ajax. Daarnaast is hij al enkele jaren coördinator bij de jeugdaf deling. In 2000 werd hij benoemd tot lid van verdienste. Joop Krant bezoekt Ajax vanaf zijn zevende jaar. Zijn kinderkaart werd donateurkaart, die later is omgezet naar een lidmaatschap. Krant was tevens lid van de onderzoeks commissie die in februari van dit jaar het rapport 'Ajax, de weg naar winst' pre senteerde. Hij is bijna 30 jaar werkzaam geweest bij Kempen Co. Tegenwoordig is Krant Managing Director van Catalyst Advisors BV, waar hij vanaf zijn kantoor uitkijkt op de ArenA. Daarnaast is hij onder andere voorzitter van het bestuur van het Joods Historisch Museum en lid van de raad van commissarissen van Wereldhave NV.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 8