Martin van Geel legt functie neer Programma De Ajax-Marsch DF AFTRAP Met het vertrek van spel maker Wesley Sneijder, het plotselinge pensioen van Jaap Stam en de been breuk van aanvoerder Edgar Davids ontbrak het de Amsterdamse ploeg aan een ruggengraat. Daarbij moest Koster de focus van zijn spelers op voetbal zien te houden, in een periode waarin de machtsstrijd binnen de clubleiding tot een climax kwam. Dat lukte hem wonderwel, al bleef de wisselvalligheid Ajax parten spelen. Simon Zwartkruis in Voetbal International, 23-04-2008 Zaterdag 3 mei NAC Breda - FC Twente Maandag 5 mei Ajax - sc Fleerenveen 6//l streef naar rust in de club en besef goed dat alles staat of valt met de prestaties op het veld. Als Ajax slecht pres teert kan ik nóg zulke mooie verhalen ophangen, maar dan zeggen de fans na de vierde keer: Allemaal leuk en aardig, maar wanneer gaan we nu eens wedstrijden winnen? 3 Uri Coronel in Voetbal International, 23-04-2008 Met frisse moed AJAX YA OK O Ff Martin van Geel vertrekt bij Ajax. De tech nisch directeur heeft moeten constateren dat Ajax kiest voor een nieuwe weg, die niet de zijne is. Het betreft een nieuw technisch model waarin de trainer leiding geeft aan de gehele afdeling betaald voetbal. Van Geel heeft daaraan de consequentie verbonden dat hij de eer aan zichzelf houdt en daarom heeft hij zijn functie als technisch directeur van Ajax ter beschik king gesteld. De club heeft het ontslag van Van Geel aanvaard onder dankzegging voor zijn inzet. Martin van Geel (47) trad op 1 juli 2005 in dienst bij Ajax. Van Geel: 'In de voorgestelde samenwer king zie ik geen plaats voor mijzelf als zelf standig functionerende technisch directeur. Ajax en ik zijn het eens: twee kapiteins op één schip, dat is niet werkbaar.' Uri Coronel: 'Het spijt ons Martin van Geel te zien vertrekken, want ik weet dat hij een hardwerkende, loyale en betrouw bare directeur is. Maar wij kunnen zijn eredivisie play-offs 2 O O 7 - SOOS beslissing slechts respecteren. Wij hebben gesprekken met hem gevoerd om hem toch bij Ajax te behouden, maar zijn besluit stond vast.' 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, tieren koen Geen club die ons kon evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen Met frisse moed spelen we vandaag onze tweede play- offwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het heeft ons geen moeite gekost het team op te laden voor deze extra serie wedstrijden. De jongens zijn zó gebrand op het behalen van de voorronde van de Champions League, dat ze de afgelopen week uit zichzelf al naar het trainingsveld gin gen. Daar hadden ze de technische staf niet voor nodig. Ondanks de teleurstelling van het missen van de landstitel, is de knop snel omgegaan. Die gretige instelling heeft ons goed gedaan. Wij zullen met zijn allen moeten vlammen. Het zijn nog drie finales die we moeten spelen. De vorm is er, kijk maar naar het spel en de resultaten van de laatste wedstrijden van de competitie. Vorig seizoen, nog geen jaar geleden, trof Ajax sc Heerenveen natuurlijk ook in de play-offs. Na een 1-O-nederlaag in Friesland wonnen we thuis met 4-0 waardoor we naar de tweede ronde gingen. Persoonlijk vind ik de Friezen dit jaar een stuk sterker: de aanval heeft niets aan kracht ingeboet na het vertrek van Alves en Nilsson. Sterker, een speler als Sulejmani - terecht Talent van het jaar geworden - laat het gehele elftal beter spelen en groeit nog steeds. Met Gerald Sibon als ervaren aanspeelpunt, en regelmatig ook als af maker, en diverse andere goede spelers op het veld kunnen ze heel gevarieerd voor de dag komen. Het verschil tussen de thuis- en uitwedstrijd dit jaar was levensgroot, ondanks de ogenschijnlijk gemakkelijke uitoverwinning eind maart. Hoe de uitwedstrijd donderdag is verlopen, is terwijl ik dit schrijf nog niet bekend, maar feit is dat wedstrijden tegen de Friezen in het algemeen garant staan voor spektakel, spanning en veel doelpunten. Altijd leuk voor de neutrale voetballiefhebber. Ik noemde aan het begin van dit stukje al de prima instelling van onze selectie. Wat dat betreft heb ik de afgelopen dagen in het bijzonder genoten van John Heitinga. Want er is in het stadion dan weliswaar afscheid van hem genomen; Ajax heeft hem nog drie wedstrijden nodig! Aan niets merkje dat hij al met zijn hoofd in Madrid zit, ondanks het feit dat zijn verhuizing en alles wat bij een dergelijke transfer komt kijken steeds dichterbij komt. Nog steeds neemt hij het voortouw, om 'zijn' Ajax via een omweg alsnog in de voorronde van de Champions League af te leveren. Heeft u trouwens de Spaanse ranglijst al eens bekeken? Net als wij strijdt ook Johns nieuwe werkgever voor een plekje in de Champions League. Vandaag moeten wij de eerste horde nemen, mét John en heel veel strijdlust. Dan hoeft het niet de laatste keer te zijn dat u hem hier ziet dit seizoen. Alleen dat lijkt me al meer dan voldoende reden om ons vanmiddag hartstochtelijk te steunen. Ik hoop dat u dat wilt doen, want vooral met zijn we sterker. Adrie Koster 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 7