Siem de Jong geeft @ntwoord MIJN A. I AX Michiel de Koster, IJsselstein 'Ja. Ik heb al een paar keer meegedaan met het Olympisch team, dus die kans is er. Peking lijkt me een mooie ervaring, maar aan de andere kant is het een zwaar toernooi en dus geen ideale voorbereiding voor de competitie. Maar volgens mij moet ik mee als ik word opgeroe pen. Niet dat ik dat erg vind hoor.' Robert Klomp, Papendrecht 'Ik zou dan iets voor arme kinderen in het bui tenland willen doen. Als je die beelden soms ziet op televisie, daar schrik ik van. Ik zou ze de faciliteiten willen geven om ongestoord te kunnen spelen en sporten.' 34 AjAX J 0Y. OFF Via een e-mail aan de website van Ajax konden supporters een vraag stellen aan Siem de Jong. De middenvelder vertelt onder meer over zijn doorbraak, zijn idolen en zijn broer Luuk. Kwamen je doorbraak en debuut dit seizoen bij het eerste onverwacht? Tim van Duijn, Katwijk 'Mijn doorbraak kwam volkomen onver wacht. Ik speelde met de Beloften mee, toen ik in de rust opeens hoorde dat ik mee mocht naar Dinamo Zagreb. Mijn debuut kwam minder onverwacht. Ik had al een paar keer op de bank gezeten, en dan weet je dat je een keer kunt gaan invallen.' Van welke spelers leer je het meeste tijdens de trainin gen? En is er iemand om andere redenen belangrijk voor je in het team? Daan Maasson, Dordrecht 'Het meest leer ik van de oudere spelers, zoals John en Klaas Jan. In die zin zijn zij heel be langrijk. Maar de jongere jongens zijn dat ook, want daarmee ga ik het meeste om.' Hoe heb je dit seizoen ervaren? Michelle den Herder, Schiedam 'Voor mezelf als heel positief. Ik heb mijn debuut gemaakt en een contract voor vijf jaar getekend. Aan de andere kant is het seizoen natuurlijk heel teleurstellend geëindigd. Maar PSV heeft het simpelweg beter gedaan, drie punten beter om precies te zijn.' Wie was je idool vroeger? Yannick Buijs, Diemen 'Dat waren Dennis Bergkamp en Jari Litmanen. Twee aanvallende middenvelders, allebei prachtig om naar te kijken. Die voetbalden zó gemakkelijk.' Heb je een speciaal ritueel voor een wedstrijd? Mark Hebben, Eerbeek 'Nee. De dag ervoor eet ik een bord spaghetti en verder doe ik de gewone dingen als lun chen, rusten en wachten. Die spaghetti is geen ritueel, dat is gewoon goed voor je lichaam. Voor mij geen zaken als "eerst de linker scheenbeschermer" of zo.' Is er een kans dat je deze zo mer meegaat naar de Olympische Spelen, en zou je dat willen? Doe je zelf de was, of doet je vriendin, moeder of vrouw dat? Philip van Es, Zevenhuizen 'Mijn moeder doet de was. Ik woon sinds september zelfstandig en heb nog geen was machine gekocht. Elke week ben ik twee da gen vrij en dan ga ik met mijn was naar mijn ouders toe. Maar binnenkort ga ik er wel een kopen, want echt handig is het niet.' Hebben jullie bijnamen voor elkaar, en zo ja welke heb jij en noem eens andere bijnamen? Jelle Melkert, Wateringen 'Nee, niemand heeft een bijnaam. Wel gebrui ken we "verkorte" namen, zoals Mitta voor Mitchell, Greg voor Gregory en Klaas voor Klaas Jan. Omdat mijn naam al kort is, noemt iedereen me gewoon Siem.' Als je een Siem de Jong Foundation mocht oprichten, voor welk goed doel zou je dan kiezen? Wat veranderde het meest in je leven toen je in Ajax 1 kwam? Stan Verspagen, Weert 'Er veranderde niet zoveel door Ajax 1, be halve de belangrijkere wedstrijden en de gro tere stadions. De grootste verandering voor mij was het zelfstandig gaan wonen, maar dat was een maand eerder al gebeurd.' Wat zou je zijn geworden als je geen profvoetballer was geworden? Tom Smits, Nistelrode 'Ik heb na mijn vwo een maand economie en bedrijfskunde gestudeerd. Maar daarmee ben ik gestopt. Eigenlijk had ik geen idee wat ik wilde studeren, net zoals ik nu niet weet wat ik wil doen na het voetballen. Misschien dat ik ooit een eigen zaak wil beginnen, of het bedrijfsleven in wil.' Wat vind je van de komst van Van Basten en welke rol denk je onder hem te gaan spelen? Tim Nivard, Overveen 'Van iedereen hoor ik dat hij een heel goede trainer is. De resultaten van het Nederlands elftal zijn ook prima. Welke rol ik onder hem krijg weet ik niet: ik heb hem een keer snel een hand gegeven, maar ik heb nog nooit met hem gesproken.' Zijn er clubs waarvoor je ooit zou willen spelen, en denk je dat je ooit nog eens met je broer Luuk in een elftal zal spelen? Johan van Brienen, Nijmegen 'Arsenal en Barcelona spelen prachtig voetbal, daar zou ik graag een keertje willen voetballen. Wie weet ooit nog eens, maar eerst hier maar eens een goede speler worden. Het lijkt me leuk om weer eens met Luuk te spelen. Vroeger op schooltoernooitjes en bij de Graafschap in de BI hebben we dat wel eens gedaan. Toen konden we elkaar altijd goed vinden. Wie weet komt het er nog eens van.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 33