Feestvreugde blijft uit in ArenA twe hebben tot de laatste dag om de titel ges treden9 TFRUGRI IK <tt) EREDIVISIE Ajax - Heracles Almelo 5-1 (3-0) Adrie Koster AJAX KJ CK OFF 29 Zondag 20 april 2008 Amsterdam ArenA - 50.139 Scheidsrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 4. Luis Suarez 1 -0,18. Kenneth Perez 2-0, 29. Klaas Jan Huntelaar 3-0,54. Ragnar Klavan 3-1 73. Kenneth Perez 4-179. John Heitinga 5-1 Ajax: Maarten Stekelenburg; Bruno Silva, John Heitinga, Jan Vertonghen, Urby Emanuelson; Gabri (64. Siem de Jong), Rasmus Lindgren (46. Dennis Rommedahl), Kenneth Perez (83. Kennedy), Edgar Davids Luis Suarez, Klaas Jan Huntelaar Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Samuel Kuffour, Ismael Urzaiz, George Ogararu Heracles Almelo: Martin Pieckenhagen Rahim Ouedraogo, Jan Wuytens (76. Marnix Smit), Kai Michalke, Tim Breukers; Ragnar Klavan, Srdjan Lakic (70. Igor Gluscevic), Ricky van den Bergh, Robbert Schilder (59. Everton); Kwame Quansah, Gonzalo Garcia Garcia Coach: Gert Heerkes Niet ingezet: Remko Pasveer, Remon de Vries, Karim Bridji, Björn Daelemans Al in de vierde minuut verschalkt Luis Suarez doelman Martin Pieckenhagen en zet hij Ajax op 1 -0. Ajax sloot het reguliere seizoen af met een prima 5-1 -zege op Heracles Almelo, Ondanks de vijf treffers bleef de grote vreugde uit in de ArenA. PSV veroverde namelijk voor het vierde jaar op rij de titel, Ajax gaat verder in de play-offs. Tijdens de eerste helft was er nog wel echt feest in de ArenA. Ajax pakte via Luis Suarez, Kenneth Perez en Klaas Jan Huntelaar een ruime voorsprong en bij Vitesse - PSV was de stand nog 0-0. Eén doelpunt voor de Arnhemmers en Ajax zou virtueel kampioen zijn. Maar al heel vroeg in de tweede helft sloeg de stemming om in het stadion. Het bericht kwam door dat PSV had gescoord. Het publiek viel stil, de Ajacieden op het veld vielen stil, Heracles scoorde tegen en iedereen wist dat de titel verder weg was dan ooit. 'De spelers hadden het ook door dat er gescoord was in Arnhem,' zei Adrie Koster na afloop. Toen zakte de moed even in hun schoe nen, Maar uiteindelijk wisten we toch nog twee keer te scoren.' Een 5-1-zege, mooie doelpunten, maar niet de gehoopte titel, geen huldiging in de ArenA en ook geen rondvaart over de Amstel. 'Daarom zijn we natuurlijk ook niet echt blij vandaag,' sprak Koster. 'We wisten dat we afhankelijk waren van PSV. Door vroeg te scoren, verhoogden we de druk nog iets, maar uiteindelijk pakken zij toch de titel. Ik wil PSV daarmee ook fe liciteren. Wij moeten ons nu gaan richten op de play-offs voor een plaats in de voor ronde van de Champions League.' In de play-offs ontmoet Ajax de nummer vijf van de ranglijst Heerenveen. 'Een linke ploeg,' zei Koster over de Friezen, die dit seizoen al wel drie keer verslagen werden door Ajax. 'Heerenveen scoort makkelijk, wij ook, dus ik denk dat het boeiende wedstrijden zullen worden.' Maar met het spel van de afgelopen weken kan Ajax met vertrouwen uit kijken naar de confrontatie met de Friezen. Ook tegen Heracles lieten de Amsterdammers zien in goeden doen te zijn. Luis Suarez opende al na vier minuten de score door raak te koppen uit een vrije trap van Kenneth Perez, In de achttiende minuut waren de rollen omgedraaid en gaf Suarez een assist op Perez, die de voorsprong verdubbelde. De mooiste treffer viel na 28 minu ten. Prachtig combinatiewerk tussen Kenneth Perez en Urby Emanuelson bezorgde de bal bij Davids, De Ajax- aanvoerder bediende Huntelaar, die zijn 33ste treffer van het seizoen maakte en daarmee zijn eerste plaats in het topscorersklassement nog meer glans gaf. Vlak na rust kwam PSV met 0-1 voor in Arnhem. Dat zorgde ervoor dat Ajax even inzakte en Heracles aandrong. De Tukkers kwamen via Klavan terug tot 3-1maar Ajax herpakte zich en breidde via Kenneth Perez en John Heitinga de score uit naar 5-1 Vooral de treffer van Heitinga werd door het Ajax-publiek met groot gejuich ont vangen. Ook het afscheid dat Heitinga kreeg na afloop van het duel was prach tig en hartverwarmend. Maar omdat PSV de titel veroverde, is Heitinga nog altijd niet écht klaar bij zijn club. Maarten Stekelenburg en Dennis Gentenaar met de mascotte van de wedstrijd, Daan van der Wind van Ajax E1 Ajacied Kenneth Perez werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door ABN AMRO.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 28