AnHTFRfiRDNn Vleugelaanvaller 'X AJAX KICK O 27 Twee immens populaire rechtsbuitens uit de Ajax-historie bijeen op de Toekomst: Sjaak Swart en Tscheu-la Ling. die zijn spel toch bleef kenmerken, maakte Ling onmetelijk populair. De straatvoetballer was weliswaar meer teamspeler geworden, hij bleef genieten van het spel met zijn directe tegenstander. De straat voetballer leerde zijn streken doseren en voelde zich uiteindelijk toch aardig thuis op het voetbalgras. zit achter elke training een gedachte. Er wordt voortdurend nagedacht over het voetbal. De professionaliteit om beter te worden als speler, miste ik soms bij andere clubs. Het Ajax-spel blijft heel apart. Er is voor mij maar één club waar voetbal wordt gespeeld. En dat is Ajax. De leerschool Ajax is goed voor alles wat je later in je leven tegenkomt.' Bijna 26 jaar na zijn laatste wedstrijd als Ajacied kan Ling nog altijd met pretoogjes en (hoorbaar) vol genoegen vertellen over het bijzondere ambt van vleu gelaanvaller. Als aanvaller, zo meent de wereldburger uit Den Haag, speel je een 'mentaal spel' met de verde diger. Een spel van macht en vernedering. Ling: 'Wie bepaalt de regels? Jij of jouw tegenstander? Ik was zelf altijd een speler die het leuk vond als een speler langs kwam glijden. Dat was leuker dan het leveren van een voorzet of het maken van een doelpunt. Of, ik wilde de tegenstander voorbij. En als ik hem dan voorbij was gelopen dan wachtte ik hem weer op. Vaak durfde zo'n speler dan niet meer in mijn buurt te komen.' In 1982 verruilde Ling Ajax voor het Griekse Panathinaikos. Voordat hij zijn carrière afsloot bij jeugdliefde Den Haag diende hij de clubeer van Olympique Marseille en Feyenoord. De interlands die hij tussen 1977 en 1982 bij elkaar voetbalde, speelde hij allemaal als Ajacied. 'Alles wat na Ajax komt, is voetbaltechnisch minder,' is Lings ervaring. 'Bij Ajax Actie van Ling in de Meer tegen Feyenoord op 28 oktober 1978. De Ajacied omspeelt Stanley Brard. FOTO: ARCHIEF AJAX

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 26