Jong Ajax verliest terrein in titelrace HF TOFKOMST Kampioenen Titelstrijd AJAX KJ or. OFF 23 Westerveld staat bovenaan, met drie pun ten meer dan RAP en zes punten meer dan Zeeburgia. Dit laatste team doet echter nog mee, omdat het een wedstrijd minder heeft gespeeld dan de nummers 1 en 2. Ajax en RAP hebben nog twee wedstrijden te spelen, Zeeburgia dus nog drie. Jeffrey Sarpong en Jan-Arie van der Heijden op jacht naar de bal tegen Jong RKC. Jong Ajax verloor de thuiswedstrijd tegen Jong RKC Waalwijk met 0-3. De achterstand op koploper FC Twente groeide hierdoor tot vijf punten. In tegenstelling tot Jong Ajax pakte Jong FC Twente op maandag 21 april wel drie punten. De Tukkers wonnen in eigen huis met 3-1 van Jong PSV. Met nog drie du els te spelen, is Twente dicht bij de landstitel. Dat Jong Ajax op de Toekomst hard onderuit ging was geheel aan de ploeg zelf te wijten. 'Er was niet veel goed aan deze wedstrijd,' concludeerde de teleurgestelde Aron Winter na afloop. Was er misschien sprake van zenu wen bij de jonge Amsterdammers nu het eind van de competitie in zicht is gekomen? 'Nee, we moeten ons niet gaan verschuilen achter excuses,' aldus de trainer. 'De instelling was gewoon niet goed de eerste helft, we werden afgetroefd. Het leek wel of RKC voor de titel speelde in plaats van Jong Ajax.' De BI, Cl, C2, D3 en Veteranen zijn al een tijdje kampioen, de F1 werd dat op woensdag 23 april. De overige twaalf competities van de in totaal achttien Ajax-jeugd- en ama teurteams naderen hun einde. Komen er nog kampioenen bij? Die kans is aanwezig. Bij het ter perse gaan van deze Kick Off hebben bijna alle teams alweer gespeeld. De A2 bijvoorbeeld speelde op 26 april, na het verstrijken van de deadline van dit blad, thuis tegen Stormvogels/Telstar Al. Als het team van trainer Gery Vink de wedstrijd heeft gewonnen, is het kampioen schap binnen. Dat geldt ook bij een nederlaag van achtervolger Vitesse/AGOVV Al. Of dat gelukt is, is te lezen op www.ajax.nl, of anders in een eventuele volgende Kick Off - als Ajax de tweede ronde van de play-offs tenminste mocht halen. De volgende mogelijke kampioenen zijn de C3, Dl en E2. De C3 staat (dankzij een beter doelsaldo dan Feyenoord) aan kop, met nog twee wedstrijden te spelen. In theorie kunnen nog zes clubs kampioen worden in deze com petitie, aan de andere kant heeft het elftal van trainer Arnold Mühren alles in eigen hand: met twee (liefst ruime) zeges is het kampioen schap binnen. Dat geldt ook voor de Dl van trainer Frank de Boer. Door een uitzege bij Feyenoord staat het elftal sinds een week aan kop, met één punt meer dan AZ Dl, terwijl ze net als de Alkmaarders nog één wedstrijd moeten spelen. De E2 heeft aan één zege genoeg, omdat het verschil in doelsaldi nooit meer te overbruggen is 26 versus -1 en +1). Het team van Casimir De kampioensploeg van de F1 Dan drie teams die nog kampioen kunnen worden, maar dit niet meer in eigen hand hebben. Met nog één wedstrijd voor de boeg heeft de D2 van trainer van Heini Otto drie punten minder dan Stormvogels/Telstar, maar wél een veel beter doelsaldo. Ook de El staat momenteel tweede. Met nog twee wedstrijden te spelen, staat het team van Michel Kreek op de tweede plaats, met vier punten en een wed strijd minder dan nummer 1 Legmeervogels Dl. AS'80, de nummer 3, heeft evenveel pun ten als Ajax, maar een minder doelsaldo. Spannend dus. De E3 ten slotte moet op het moment van schrijven nog twee van de tweeëntwintig wed strijden spelen. Duidelijk is dat de titelstrijd gaat tussen Ajax en Ouderkerk, dat twee wed strijden en vijf punten minder achter zijn naam heeft staan. Als het op doelsaldo aankomt, hebben de Ajacieden echter niets te vrezen: met 152(!) treffers voor en 23 tegen, zijn hun cijfers beduidend beter dan die van de concur rent (96-33). Van alle jeugdteams zijn alleen de Al en B2 nog niet genoemd in dit overzicht. Zij zullen in de subtop gaan eindigen. De Al van Sonny Silooy wordt vierde, vijfde of zesde; de B2 eindigt tussen de plaatsen 3 en 7. Momenteel staat de B2 zesde.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 22