'Vandaag extra gemotiveerd' Gianni Zuiverloon HFTFfiFNSTANDFR 16 AJAX KJ OK OFF Gianni Zuiverloon geldt als een van de talentvolste rechtsbacks in Nederland. De 21-jarige Rotterdammer wordt geëerd door zijn trainer Gertjan Verbeek en de bondscoach van Jong Oranje Foppe de Haan. Geen won der dat Ajax aan het begin van dit seizoen interesse toonde. Weer tegen Ajax! 'Ja, dat is al de vijfde keer dit seizoen. In de competitie en de beker verloren we. Het wordt dus tijd om te winnen. Hoe we dat gaan doen? We zullen zoals altijd ons eigen spel proberen te spelen. Dat betekent kort erop zitten, fel voetballen en veel kansen creëren. Dan hebben we zeker mogelijkheden om door te gaan.' Waar komt dat vertouwen vandaan? 'Ajax lijkt minder ongenaakbaar dan andere jaren. Ik vind het dit seizoen geen ploeg waar je bang voor moet zijn. Het is niet het Ajax van een paar jaar geleden, dat jongens als Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Zlatan Ibrahimovic en Cristian Chivu op het veld had staan. Dit team geeft veel kansen weg en daar moeten wij van profiteren. Misschien heeft het met de zogenaamde nivellering te maken? Ik denk dat de subtoppers sterker en de topclubs minder geworden zijn.' Eerlijk is eerlijk: tijdens het competitieduel in Heerenveen (2-4 winst voor Ajax, red.) was het een wonder dat jullie maar twee keer scoorden. 'Dat klopt, we hadden toen onze dag niet. We kregen zoveel kansen... Normaal schieten we er wel een aantal in. Kijk maar naar de thuis wedstrijden tegen Heracles (9-0), AZ (4-0) en Vitesse (7-0). Daarom zullen we vandaag extra gemotiveerd zijn. Revanche is inderdaad het goede woord. Ajax en Heerenveen spelen al lebei aanvallend, waardoor er achterin ruimte weggegeven wordt. Ik hoop dat het weer een spectaculaire ontmoeting zal zijn.' Sc Heerenveen in de Champions League. Zou dat wat zijn? 'Waarom niet? In 2000 heeft de club ook op dat niveau gespeeld. Als we deze groep grotendeels bij elkaar houden en wat versterkingen kunnen halen, zie ik dat zeker zitten. Degene die de play-offs wint, heeft het uiteindelijk verdiend.' Er is anders veel interesse in spelers van sc Heeren veen. Miralem Sulejmani wordt aan allerlei clubs getinkt, net als Michael Bradley en Danijei Pranjic. Jijzelf werd eerder dit seizoen gevolgd door Ajax. 'Dat vond ik leuk om te horen, maar ik heb me dit seizoen alleen geconcentreerd op Heerenveen. Wat daarna komt, zie ik dan wel weer. Ik vond het alleen wel jammer, dat de interesse van Ajax nooit concreet geworden is. Het is altijd leuk om gevolgd te worden door een topclub. Want Ajax is en blijft - ondanks de nivellering - een stapje hoger dan Heerenveen.'* Gianni Zuiverloon. FOTO: PROSHOTS/JURGEN M0LS Telefoon Een andere revelatie dit seizoen bij sc Heerenveen is Danijei Pranjic (26). Dankzij zijn dynamiek, scorend vermogen en creativiteit ligt er na komende zomer wellicht een topclub in het verschiet voor de linkermiddenvelder van Kroatische afkomst. 'Misschien is het na drie jaar Heerenveen tijd om van club te veranderen. Ajax heeft een grote naam. Het zou mooi zijn om daar te spelen,' aldus Pranjic. Op de vraag of hij opneemt als Ajax belt: 'Ja, natuurlijk. Maar ik ga eerst met mensen van Heeren veen praten om te kijken of we in zo'n situatie tot een goede oplossing kunnen komen. We zien aan het einde van het seizoen wel wat er gebeurt.' Danijei Pranjic weet de aandacht van de topclubs op zich gevestigd. FOTO: PR0SH0TS/ERWIN 0TTEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 16