MAARTFN RTFKFI FNRIIRR AJAXKJCif OFF Vergelijkingen 1 Maarten Stekelenburg w Stekelenburg in actie voor het Nederlands elftal. Maarten Stekelenburg wil net als Edwin van der Sar met een hoofdprijs in zijn handen staan. En dan is de conclusie dat de verdediging bij Ajax de kwetsbaarste linie is, wel erg makkelijk. We kregen wel veel goals tegen, maar als men dan denkt dat de verdediging slecht is, ziet men over het hoofd dat je niet met één linie maar met drie verdedigt. Een doelpunt ligt altijd aan alle linies. Ik zal niet zeggen dat de meeste mensen die de verdediging de schuld geven, er niets van snappen. Wie ben ik om dat te zeggen?! Maar terecht is het niet.' En daarna wordt de bondscoach Ajax-trainer en de reservekeeper van Oranje weer eerste keeper van Ajax. 'Ik blijf in ieder geval nog een jaar,' stelt Stekelenburg gerust. 'Ik heb niet voor niets bijgetekend. Hopelijk voor een beter seizoen, want nog zo'n jaar zonder prijzen, daar teken ik niet voor.' Ook de eeuwige vergelijkingen die worden ge maakt tussen doelverdedigers, zijn per definitie kansloos. Stekelenburg vergelijken met Gomes heeft geen enkele zin. 'We zijn volstrekt ver schillende keepers,' zegt Ajax' sluitpost. 'Ik ben opgeleid in de Ajax-school. Wat dat betreft snap ik dan een vergelijking met Van der Sar beter, hoewel ik natuurlijk nog lang zo ver niet ben. Dat moet ik eerst maar eens zien te bereiken. Hoewel hij na zijn vertrek bij Ajax ook rare dingen heeft meegemaakt. Bij Juve keepte hij fantastisch maar kochten ze voor 50 miljoen Buffon. Toen naar Fulham. Dat duurde te lang en was te ver onder zijn niveau. Maar gelukkig kwam het goed voor hem.' Komende zomer, na de play-offs, volgt een EK waar Oranje moet zien te overleven in de 'poule des doods'. 'Als dat lukt,' zegt Stekelenburg vol vertrouwen, 'heb je al één concurrent uitge schakeld. En waarom zou dat niet kunnen?! We hebben kwaliteit genoeg.' "Volledige naam Maarten Stekelenburg Geboren 22-09-1982 Geboorteplaats Haarlem Gecontracteerd 01-07-2001 Contract tot 30-06-2012 Positie Doelman Vorige clubs Debuut Ajax 11-08-2002, Ajax-PSV (3-1)) Interlands 10 Laatste interland 26-03-2008 Oostenrijk - Nederland (3-4) Wedstrijden/doelpunten Ajax Competitie Play-offs KNVB Beker Champions League Voorronde CL UEFA Cup Johan Cruijff Schaal Totaal 120 0 8 0 10 0 11 0 5 0 11 0 4 0

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 13