Christian Grindheim Een typische "sterkhouder" noemde Gertjan Verbeek de 24-jarige Noorse middenvelder Christian Grindheim al eens, Een term die in de Vlaamse voetbalscene regelmatig gebezigd schijnt te worden. En waarvoor die dan wel staat? Wel, is onze interpretatie juist, dan betreft het een speler die nimmer verzaakt, altijd voorop gaat in de strijd en daarin zijn medespelers weet mee te trekken. Kortom, een ideale teamplayer, die bovendien zowel verdedigend als aanvallend zijn mannetje staat. Het dient gezegd, het beeld dat de Feanfans de afgelopen (negen) wedstrijden van de Noorse international hebben gekregen, stemt daar al heel aardig mee overeen. En Christian zelf? Die is in elk geval 'tige' content met zijn basisplaats die hij sinds het uittreffen met FC Groningen veroverd heeft. „Ik moest, toen ik naar Heerenveen kwam, van heel ver komen. Logisch, als je al zo lang niet gespeeld hebt. Maar ik ben al lang blij dat ik nu tot het basisteam behoor. Direct bij mijn komst heb ik me daarop gefocust. Ik dacht 'als ik eerst maar zover ben'; nou, dat is dus gelukt. En ik ben ook niet van plan mijn plekje weer af te staan. Onzin natuurlijk, want de enige die daarover beslist, is de trainer. Het enige wat ik moet doen, is ervoor zorgen dat 'ie niet om me heen kan." Chistian Grindheim is na Borre Meinseth, Thomas Holm, Daniël Berg Hestad en André Hanssen de vijfde Noor in Heerenveense dienst. En hij maakt er geen geheim van dat het hem prima bevalt. „Het enige wat ik van de club wist, was dat Thomas Holm hier gespeeld heeft en dat Heerenveen in de Champions League heeft meegedaan. Maar reken maar dat ik onder de indruk was toen ik zag hoe de vlag er hierbij hangt! Zo'n mooie club en zo professioneel geleid. Perfect!" Na drie seizoenen bij FK Haugesund in Oslo had Christian het wel gezien. Ondanks zijn status van aanvoerder en international zat een beter contract er niet voor hem in. Hoogste tijd om in te gaan op het aanbod van Heerenveen, dat hem al geruime tijd in het vizier had. De komende vier seizoenen, dat is althans de voorlopige duur van zijn contract, hoopt Grindheim met sc Heerenveen mooie successen te behalen. Misschien dat daar vanmiddag al een eerste stap voor kan worden gezet. „Wat zou het toch mooi zijn als we volgend seizoen in de Champions League spelen. Enfin, laat ik me maar bij de realiteit houden, want Ajax koestert dezelfde droom. Hopelijk lukt het ons die in duigen te laten vallen!" Bert Veenstra Rugnummer: 17 geboren: 17/711983 te Noorwegen positie: Middenveld Doelpunten: 0

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 9