Succes! John Heitinga ^Nader bekeken www.kuiperverzekeringen.nl Al weken lang werd in de media zijn naam gelinkt aan Atlético Madrid. Een kleine twee weken terug werd de overgang definitief, en wereldkundig gemaakt. John Heitinga vertrekt aan het einde van dit seizoen naar de Spaanse club. De verdediger had bij Ajax nog een contract tot 1 juli 2011. Vanmiddag zal John Heitinga (mogelijk) een laatste bezoek brengen aan het Abe Lenstra Stadion. Heitinga verwacht spektakel tegen sc Heerenveen. "Het worden boeiende wedstrijden. Ze scoren veel en dat doen wij ook'. Eind maart wonAjax in Friesland met 4-2. Ook in het begin van het seizoen wonnen we (thuis) in de competitie van Heerenveen, en in de beker zaten we opnieuw aan de goede kant van de score. Toch staan deze wedstrijden op zich. Dat we eerder hebben gewonnen, betekent niet dat we dat nu weer zomaar doen. Ik hoop dat ik met een prijs (Voorronde Champions League) afscheid kan gaan nemen van deze fantastische club. Ik heb het altijd enorm naar de zin gehad bij Ajax'. 'Als je ziet wat deze club allemaal heeft voortgebracht, waar de club voor staat en wat er is gewonnen, dan weetje dat het een unieke club is in de wereld. Welke andere club heeft zo'n cultuur, en is in alle geledingen zo herkenbaar? Ik zou het niet weten. Het type voetbal dat er wordt gespeeld is altijd gericht op winst en schoonheid. Het maakt niet uit in welk tenue er wordt gespeeld. Als je iets van voetbal weet, kan je binnen 10 seconden zien dat die ene ploeg Ajax is. Ajax is niet zo maar geschikt voor iedere goede voetballer. Ik ben er onwaarschijnlijk trots op dat ik hier 17 jaar heb mogen spelen'. John Heitinga, geboren op 15 november 1983, doorliep de gehele jeugdopleiding van Ajax. Hij debuteerde op 26 augustus 2001 in de wedstrijd Feyenoord - Ajax (1-2). De verdediger speelde meer dan 200 wedstrijden voor de hoofdmacht van Ajax en scoorde daarin 22 doelpunten. Heitinga werd met Ajax tweemaal landskampioen, won driemaal de KNVB Beker en vier keer de Johan Cruijff Schaal. Op 18 februari 2004 debuteerde John Heitinga in de vriendschappelijke interland tegen de Verenigde Staten voor het Nederlands elftal. Heitinga heeft inmiddels 33 interlands op zijn naam staan. Tijdens het EK in 2004 en WK in 2006 kwam de verdediger voor Oranje in actie. Hij scoorde tot nog toe 5 doelpunten voor het nationale elftal. Naar verwachting zal John Heitinga ook bij de Oranje selectie zitten voor het komende EK gehouden te Oostenrijk en Zwitserland. John Heitinga is dit seizoen winnaar geworden van de Gouden Schoen. Van harte gefeliciteerd John, en alvast veel succes bij je nieuwe club Atlético Madrid. Sipke Tjerkstra 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 13