Van Basten biedt Bergkamp stageplaats aan Ajax steunt Jeugdsportfonds F«nd5 HF AFTRAP 8 AJAX KJ OK OFF Wat een sp; maar daarc als vorig ja belangrijks zin wél in t van het res Voor alle op het pre eindstand of dat we bank uiten in Arnhem weten hoe vanzelfspre overwinnin heeft de dri len ze de n: bij puntverl in eigen ha Ik vind Herr bekende sp de verhuuri in de medic andere cl ut laatste wee shirt van de een warm Na de weds de spelers E worden zij leven voor persoonlijk wedstrijden zijn laatste, scheidsronc Maar mochl het gunstig: keer zijn op de wedstriji een van uw geconcentrr en de rest v Ik hoop dat zodat u ons schap óf df dat John al: doet langs I afscheidsca eindigen. We een fantasti: om kwart of Adrie Koster Dennis Bergkamp keert terug bij Ajax. De voormalig profvoetballer is door Marco van Basten gevraagd om stage te lopen bij de club. Toen aankomend hoofdtrainer Marco van Basten hoorde dat Bergkamp zich had in geschreven voor de verkorte cursus Coach Betaald Voetbal, bood hij hem een sta geplaats aan. Van Basten: 'Ik heb Dennis een paar weken geleden gebeld want ik was benieuwd hoe het met hem ging en ik wilde weten of hij wellicht iets voor Ajax zou kunnen betekenen, in welke vorm dan ook. Het is belangrijk om bij Ajax met zo veel mogelijk kwaliteit aan de gang te gaan en dat Dennis kwaliteiten heeft, is duide lijk. Uit het gesprek bleek dat Dennis naar Nederland zou komen en dat hij zich zou opgeven voor de trainerscursus. Onderdeel van die cursus is dat de deelnemers stage lopen. Ik heb hem een stageplaats aange boden en dat leek hem wel wat. Ik hoop en verwacht dat dit goed is voor Ajax en voor Dennis. Ik denk dat hij spelers beter kan maken. Zijn aanwezigheid heeft impact op de spelersgroep. Voor Ajax is het ook in bredere zin goed dat iemand als Dennis bij de club betrokken is. Dennis kan bij Ajax ontdekken hoe hij het vindt om in een andere rol op het veld te staan.' Bergkamp is natuurlijk geen onbekende bij Ajax. De 38-jarige oud-prof begon op zijn twaalfde bij de jeugdopleiding van de club Marco van Basten en Dennis Bergkamp tijdens de testi monial voor Bergkamp in augustus 2006. en maakte op 14 december 1986 zijn de buut in Ajax 1. In zijn periode als Ajacied veroverde hij de Europa Cup II, de^UEFA Cup, twee KNVB Bekers en één landstitel. In 185 competitiewedstrijden voor Ajax kwam hij 103 keer tot scoren. Bergkamp verruilde Ajax in de zomer van 1993 voor Internazionale. Twee seizoenen later ging de 79-voudig international aan de slag bij Arsenal, de club waar hij in 2006 zijn carrière afsloot met een 'testi monial' tegen Ajax. Het Jeugdsportfonds Amsterdam heeft ervoor gezorgd dat er in 2007,2230 jongeren tus sen de 4 en 18 jaar deel hebben kunnen nemen aan een sport. Midden April 2008 staat de teller van het aantal gehonoreerde aanvragen al op 1057. Het Jeugdsportfonds heeft als doel om snel, effectief en op laagdrempelige niet-bureaucratische wijze, kinderen van financieel minder draagkrachtige ouders een kans te bieden om te gaan sporten. Een beroep op het Jeugdsportfonds kan uitsluitend worden gedaan door een inter mediair; een persoon die professioneel is betrokken bij de opvoeding, begeleiding of scholing van de jongere. Mede dankzij de intermediair is het Jeugdsportfonds succesvol en kunnen kinderen die anders buiten de boot vallen, lid worden van een sportvereniging. Het Jeugdsportfonds Amsterdam wordt door allerlei par tijen gesteund, waaronder Ajax. Ajax stelt voor de wedstrijd tegen Heracles van vandaag een aantal kaarten beschikbaar. Dit geldt alleen voor jongeren die langer dan een jaar via het alle kinderen Jeugdsportfonds Amsterdam hebben gesport. Ajax beloont moeten kunnen SPORTEN hiermee hun doorzettingsvermogen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 7