'Clubliefde komt altijd weer bovendrijven' MIJN AJAX De supporter aan het woord Supporter: Luuk Riesenbeck, al 18 jaar schakel tussen de club en De Bank. Leeftijd: 58 jaar Woonplaats: Vinkeveen Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Ik bekijk de thuiswedstrijden regelmatig vanuit onze skybox in de ArenA. Vaak in het bijzijn van Bryan Roy en Aron Winter. Soms zijn daar ook selectieleden bij. Of klanten van ABN AMRO. Bryan en Aron treden rond de Ajax-wedstrijden op als gastheer voor gasten van de bank. Met twee oud-spelers in je buurt kijk je toch heel anders naar een wedstrijd. Je beleeft een wedstrijd bijna als trainer. In de afgelopen 18 jaar heb ik misschien vier thuiswedstrijden moeten overslaan. Ook uit ben ik er vaak bij. In 1991, in het eerste jaar waarin we optraden als shirtsponsor, ben ik het hele seizoen meegegaan naar alle uitdu- els. Vooral om te kijken hoe het er dan aan toe gaat. Ook van die ervaringen hebben we geleerd als sponsor.' 34 AJAX KJCK OFF Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax-media komen de supporters aan het woord over hun Ajax. in deze aflevering vertelt Luuk Riesenbeck van ABN AMRO wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Ongeveer sinds mijn tiende, elfde jaar. Mijn opa en oma waren echte Ajacieden. In mijn jeugd hadden zij twee certificaten voor de Reynoldstribune in het oude Ajax-stadion de Meer. In 1960, ik was toen een jaar of tien, ging ik voor het eerst met ze mee. Als ik een suppoost de naam van mijn opa noemde, kon ik zo doorlopen. Dat waren mijn eer ste ervaringen met het "glippen". Toentertijd voetbalde ik 's ochtends eerst mijn eigen wed strijd. Na mijn eigen duel ging ik vliegensvlug door naar Ajax. Ik zat in die tijd nog op de Parelschool. Oud-Ajacied Peet Petersen was mijn gymleraar. Onder zijn leiding werden we in 1959 schoolkampioen van Amsterdam. Omdat Petersen onze trainer en leraar was, kwamen er ook regelmatig Ajacieden naar onze wedstrijden kijken.' Mooiste Ajax-moment: 'De mooiste herinneringen bewaar ik aan de uitwedstrijd die Ajax in 1994-1995 in Triëst speelde tegen AC Milan. Na de wedstrijd bleven de aanwezige tifosi van Milan maar schreeuwen om Rijkaard, die al was terug gekeerd naar de kleedkamer. Samen met een collega-sponsor stond ik na dat duel in de spelersgang. Daar zagen we Rijkaard, nog in wedstrijdoutfit, terug het veld op gaan. Eenmaal terug op het veld kreeg hij applaus en werd hij hartstochtelijk toegezongen door de Milan-supporters. Dat moment had eigenlijk niks met voetbal te maken en alles met respect. Het winnen van de Champions League, de Wereld Beker en de UEFA Cup heeft natuurlijk ook favoriete momenten opgeleverd. Al zijn dat meer collectieve momenten. De UEFA Cup vind ik de mooiste beker die Ajax won met ABN AMRO op het shirt. In ons eerste jaar als shirtsponsor was het direct raak. Uniek.' Mooiste Ajax-doeipunt: 'Over de omhaal van Marco van Basten tegen Den Bosch en de "hakgoal" van Rafael van der Vaart kan ik uren praten. Toch heb ik Piet Keizer ooit het mooiste Ajax-doelpunt zien maken. In de Meer, volgens mij was het een wedstrijd tegen GVAV of Fortuna '54, draaide hij de bal uit een corner in een keer in verre bovenhoek. Het was een fantastische goal!' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Thomas Vermaelen. Hij doet altijd gewoon zijn werk, zonder daarbij echt opvallend uit te blinken. Thomas is een echte teamspeler, dat spreekt me erg aan. Een spits als Klaas Jan Huntelaar heeft een medespeler als Vermaelen gewoon nodig. Als ik Vermaelen zie spelen, herinner ik me de woorden van hoofd jeugd opleiding Jan Olde Riekerink. "Doe waar je goed in bent, maar dan nog beter. Laat alle hakjes en tikkies achterwege." Dat is precies zoals Thomas voetbalt.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'De ene keer ergerde je je groen en geel aan Piet Keizer, terwijl je een andere keer voor hem op de banken stond. Piet was zo creatief, hij kon alles met een bal. Een andere favoriete oud-Ajacied is Dick van Dijk. Hij is altijd een beetje onderschat, vind ik. Ik heb ook Van Dijk heel veel mooie dingen met een bal zien doen. Dick had alleen de pech dat hij Johan Cruijff voor zich had.' Favoriete club naast Ajax: 'Ik heb ook wel een band met FC Groningen. Vooral ook omdat mijn moeder uit Groningen komt. Ajacieden als Arie Haan en Klaas Nuninga komen ook uit die provincie. Ook dat gegeven zorgt voor een speciale band. Net als in de ArenA heeft ABN AMRO ook een lounge in de Euroborg, het stadion van FC Groningen.' Ajax is voor mij: 'Een belangrijk deel van mijn leven. De club is ook een prettige uitlaatklep. Sommige erger nissen horen er dan ook bij. Uiteindelijk komt één ding altijd weer bovendrijven; en dat is de liefde voor de club.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 32