Na zege blijft alles zoals het was O We houden de moed erin J TFRDGRI ik EREDIVISIE Ajax - De Graafschap 4-1 (3-1) Adrie Koster 28 AJAX KJCK OFF Ajacied de wedstrijd Zondag 6 april 2008 Amsterdam ArenA - 50.057 Scheidsrechter: Björn Nijhuis Scoreverloop: 4. Klaas Jan Huntelaar 1-0, 9. Klaas Jan Huntelaar 2-0,32. Niklas Tarvajarvi 2-1 41Klaas Jan Huntelaar 3-163. Kenneth Perez 4-1 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, John Heitinga, Thomas Vermaelen (64. Leonardo), Jan Vertonghen (73. Jurgen Colin); Rasmus Lindgren, Kenneth Perez, Edgar Davids (81Siem de Jong), Urby Emanuelson; Luis Suarez, Klaas Jan Huntelaar (81 Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Jeffrey Sarpong, Kennedy, Samuel Kuffour De Graafschap: Jim van Fessem (46. René Bot, Jordy Buijs, Stephan Keller (46. Joost Volmer), Resit Schuurman; Cerezo Fung a Wing, Reinier Robbemond (65. Will Johnson), Lasse Schone, Arnar Vidarsson, Niklas Tarvajarvi (79. Donny de Groot) Coach:Jan de Jonge Niet ingezet: Nicolas Cinalli, Léon Hese, Rogier Meijer Klaas Jan Huntelaar slaat toe. De spits kwam tegen De Graafschap op 32 competitiegoals in dit seizoen en 102 in zijn carrière. Na Ajax - De Graafschap (4-1) was de achterstand op PSV nog steeds vijf punten, want net als de Amsterdammers wonnen ook de Eindhovenaren hun wedstrijd. Ajax begon met een prima instelling te gen het laaggeklasseerde De Graafschap, vastbesloten als de ploeg was zich niet bij een landstitel voor PSV neer te leggen. In een hoog tempo voerde Ajax de druk op De Graafschap op tot onhoudbare hoogte. Dat leverde in de vierde minuut al de eerste treffer op. De voorzet van George Ogararu was al uitstekend en de afronding van Klaas Jan Huntelaar nog beter. Het betekende de dertigste goal van het seizoen voor de Ajacied en zijn honderdste Eredivisiedoelpunt. Tijd om lang stil te staan bij die mijl palen nam 'The Hunter' niet. Nadat hij Luis Suarez na een fantastische actie zag overschieten, tilde Huntelaar zelf de marge al in de negende minuut naar twee. Suarez zette voor, de topschut ter kopte binnen: 2-0. Daarmee leek hij zijn woorden van eerder in de week te logenstraffen. Hij zei toen immers dat het niet realistisch was om te veronderstellen dat hij er wel weer vier zou maken tegen De Graafschap, de club waartegen hij dit seizoen het meest succesvol was. Want niemand in het stadion twijfelde er nog aan dat hij het aantal van half augustus zou verbreken. 'In plaats van door te gaan, namen we gas terug,' bekritiseerde trainer Adrie Koster zijn elftal. 'Ik vind dat je geen tegendoel punt mag krijgen tegen De Graafschap. We hadden van te voren nog aangegeven dat De Graafschap beschikt over spelers die ver kunnen inwerpen.Maar die bood schap was even niet aan zijn verdedigers besteed toen Niklas Tarvajarvi in de 32ste minuut succesvol kon afronden. Om te voorkomen dat De Graafschap zich met een goed gevoel naar de kleedkamer begaf, bracht Huntelaar de marge weer op twee. 'Dat was een belangrijke goal,' vond Koster. In de rust gaf de trainer aan dat Ajax het tempo hoog moest houden. 'Maar dat gebeurde niet. In de tweede helft scoor den we nog maar een keer en daarmee deden we onszelf en het publiek te kort. En met Koster treurde ook het publiek. Want alleen voor een prima goal van Kenneth Perez, op aangeven van Urby Emanuelson, konden de supporters nog uit hun stoeltje komen om te juichen. Uit hun stoeltje kwamen ze ook wel voor Luis Suarez die onnavolgbaar was in zijn acties, maar die ongelukkig was in zijn afronding. Daardoor bleef het bij 4-1Omdat ook PSV won van Heracles was het gat, met nog zes punten te verdienen, nog altijd vijf punten. 'Een uitslag van 4-1 is op zich goed. Ten aanzien van het kampioenschap wordt het nu moeilijker, we hebben vandaag niet kunnen inlopen. Maar we houden de moed er in. Er zijn nog twee wedstrij den te spelen. Je weet 't niet.Huntelaar wist het van te voren wel. Hij zou deze dag niet nog een keer vier keer scoren. Hij bleef op drie steken, toch ook geen verkeerd aantal. Rasmus Lindgren werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door ATP. John Heitinga met de mascotte van de wedstrijd, Philippe Sandler van Ajax E1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 26