De onderbouw AJAX KJ CK OFF 25 saldo is gelijk, maar als we daar winnen, zijn we een heel eind.' Inclusief deze wedstrijd moeten beide teams nog twee wedstrijden spelen. Of de C3 gewonnen heeft, is te lezen op de Ajax-website. De D1 staat bovenaan, met één punt meer dan AZ Dl terwijl beide clubs twintig van de tweeëntwintig wedstrijden hebben gespeeld. Daar de doelsaldi van beide teams nagenoeg gelijk zijn, wordt het nog spannend tussen deze twee. Feyenoord, de nummer 3, is al kansloos voor de titel. Bij de D2 is ook spannend. Met nog twee wed strijden te gaan hebben de jongens van Heini Otto drie punten minder dan Stormvogels/ Telstar, maar wél een beter doelsaldo. De ove rige teams spelen geen rol meer. Het kampioenselftal van Ajax C2 wordt toegesproken door hoofd jeugdopleidingen Jan Olde Riekerink. minder heeft gespeeld dan Ajax, maar een puntenachterstand heeft van veertien, terwijl de Rotterdammers nog slechts vier wedstrij den moeten spelen. Ajax Bl-elftalleider Frits Andriese: 'Ik werk nu een jaar of acht met Robin. Hij eist heel veel van de jongens; hij geeft zelf ook altijd voor meer dan honderd procent. Ik vind het vooral heel knap van hem hoe hij de reservespelers een heel jaar lang heeft weten te motiveren. Dat is tegelijk ook een compliment aan die spelers: wat hebben die zich fantastisch opgesteld. Dit is daarom een prestatie van alle negentien spelers. Het is een groep die erg goed kan voetballen. Niet voor niets heeft de helft van hen al een contract van Ajax gekregen. Ik wil er wel bij zeggen dat hun progressie ook voor een deel te danken is aan de individuele trai ningen die ze hebben gehad van Wim Jonk, Simon Tahamata en Renaldo Landburg.' Voorde B2,getraind door Maarten Stekelenburg, is de derde plaats het hoogst haalbare. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is de toptwee niet meer in te halen. De achtervolgende teams staan echter zo dicht op elkaar dat Ajax ook nog negende kan worden. De C2 werd kampioen op 6 april, met erg over tuigende cijfers. Elders in deze Kick Off staat een uitgebreid interview met trainer Bryan Roy, waarin hij ook ingaat op de prestaties van dit team. Vanaf nu kunnen alle teams die aan bod komen nog kampioen worden. Om mee te beginnen de C3. Het team van trainer Arnold Mühren zal hoogstwaarschijnlijk als tweede eindigen, tenzij koploper Feyenoord punten morst. De C3 staat tweede met drie punten achterstand. Elftalleider John Busink: 'Op 19 april spelen we uit bij Feyenoord. Ons doel- Spannender dan bij de E1 kan het bijna niet. Met nog drie wedstrijden te spelen staat de ploeg van trainer Michel Kreek op de eer ste plaats, met één punt meer dan nummer 2 AS'80 en twee meer dan Legmeervogels. Zaterdag de 19e speelde de El uit tegen Legmeervogels; de uitslag daarvan staat op de Ajax-website. De E2 verloor onlangs dure punten. De jon gens van Casimir Westerveld staan bovenaan, maar hebben ook een wedstrijd meer gespeeld dan het op één punt volgende Zeeburgia. RAP heeft evenveel wedstrijden gespeeld als Ajax, en heeft evenveel punten als Zeeburgia. RAP, Ajax en Zeeburgia ontlopen elkaar dus niets. Met nog vier wedstrijden te gaan voor Ajax en Rap (Zeeburgia heeft er nog vijf) zal de beslissing pas op een van de laatste speel dagen vallen. De E3 moet nog vier van de tweeëntwintig wedstrijden spelen. Duidelijk is dat de titel strijd gaat tussen Ajax en Ouderkerk, dat één wedstrijd en vier punten minder achter zijn naam heeft staan. Als het op doelsaldo aankomt, hebben de Ajacieden echter niets te vrezen: met 137 treffers voor en 18 tegen, zijn hun cijfers beduidend beter dan die van de concurrent (91-33). Last but not least de F1. De najaarscompetitie was kinderspel voor de jongens van Dennis de Haan: alle acht wedstrijden gewonnen met een doelsaldo van 92 voor en 7 tegen. Ook nu gaat het crescendo: met nog twee wedstrijden te spelen staan de jongens vier punten voor op achtervolger Buitenveldert. Op 19 april speelden de jongens thuis tegen DCG, dat stijf onderaan staat. Of ze gisteren wonnen en dus kampioen zijn geworden, lees je ook terug bij de uitslagen op de Ajax-website. De B1 met de zwaarbevochten kampioensschaal. FOTO: SANDER NIEUWENHUVS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 23