De kampioenen van Ajax DF TOFKOMST Jeugd <S>AJAXKJOK OFF 23 In de vorige Kick Off stond dat de C1 en D3 kampioen waren geworden. Inmiddels zijn de B1C2 en de Veteranen dat ook. De overige dertien competities van de in totaal achttien Ajax-jeugd- en amateurteams naderen hun einde. Alle teams hebben nog maar een paar wedstrijden voor de boeg. Hoe staan ze ervoor? tekst Tim Korenhoff Eerst maar eens de senioren; Zaterdag 1 heeft er nu tweeëntwintig van de zesentwintig wed strijden op zitten. Met de tiende plaats in de rangschikking valt er niet veel meer te ha len voor de mannen van trainer Constantijn Schouten: Geinoord Nieuwegein, de num mer 9, heeft acht punten meer verzameld en de nummer laatst, Kloetinge, heeft in totaal twaalf punten. Nivo Sparta, dat een na laatste staat, heeft zes punten minder dan Ajax, dus zal Ajax boven de degradatiestreep, maar onder de middenmoot eindigen. Positief is wél dat Ajax het afgelopen weekeinde de kwartfi nale van het bekertoernooi bereikte. Zaterdag 2 staat er een stuk beter voor. De man nen staan derde, na twintig van de tweeën twintig wedstrijden. Bij de eerste twee kunnen ze niet meer eindigen, maar de derde plaats moet behouden kunnen blijven. Daar de mid denmoot goed gevuld is, behoort een zesde plaats echter ook nog tot de mogelijkheden. Zaterdag 3 kan in principe nog kampioen wor den, maar zeer waarschijnlijk is dit niet. De eindstrijd zal gaan tussen WV-HEDW, Ajax en De Beursbengels, waarvan de eerste club verreweg de beste papieren heeft. WV-HEDW heeft 49 punten na twintig wedstrijden, Ajax heeft vier punten minder na een gelijk aantal wedstrijden. De Beursbengels ten slotte heeft negentien wedstrijden gespeeld waarin veertig punten zijn behaald. De overige teams kunnen niet meer bij deze drie teams komen. De com petitie gaat over tweeëntwintig wedstrijden. De Veteranen werden op 12 april kampioen van de Hoofdklasse, de hoogste klasse voor vete- ranenteams. Het elftal is door de 1-2-zege bij Kismet'82 niet meer in te halen door achter volger Purmerend. Trainer Jan Buskermolen: 'Vorig jaar werden we ook kampioen, maar dit jaar is de prestatie groter. De concurren tie was een stuk sterker en hoewel de kern van ons team hetzelfde was, misten we toch een aantal spelers.' De dertigplussers hebben ondanks de titel toch nog een paar doelen over voor de resterende twee wedstrijden, zegt Buskermolen. 'We gaan nog proberen ons puntentotaal te verbeteren. Dat lukt als we de twee wedstrijden allebei winnen. Ook hoop ik dat we daarmee over de grens van honderd gescoorde doelpunten heen gaan.' Dan de jeugdteams, te beginnen met de A1. Zesentwintig wed strijden moet het team van Sonny Silooy spe len, waarvan het er nu drieëntwintig ach ter de rug heeft. Met eenenveertig punten staat het team op de vierde plaats. Hoewel er natuurlijk nog van alles kan gebeuren, lijkt een eindklas sering rond de vijfde plaats het meest voor de hand liggend. AZ, Sparta Rotterdam en Feyenoord staan al len zes tot negen punten voor, terwijl sc Heerenveen en FC Twente/Heracles de naaste achtervolgers zijn van Ajax. Het eerste elftal in dit overzicht dat aan kop staat is de A2. Twintig van de tweeëntwintig potten zitten erop, net als Vitesse/AGOVV (Al) dat een punt minder verzameld heeft. Wél is het doelsaldo van de nummer 2 veel beter dan dat van Ajax. De 1-0-overwinning FOTO: SANDER NIEUWENHUYS op de Arnhemmers van twee weken geleden was daarom noodzakelijk. Als de mannen van trainer Gery Vink de twee resterende potten winnen, zijn ze dus kampioen. De B1 werd vorig weekeinde kampioen. Het team van trainer Robin Pronk maakte drie minuten voor tijd de 2-3 bij AZ waar door de voorsprong op de nummer 2, FC Utrecht, onoverbrugbaar is. Dat geldt ook voor Feyenoord BI dat twee wedstrijden De Ajax A2 van Gery Vink maakt nog kans op de titel.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 21