Heracles belet Ajax voor één keer het scoren Rentree Maarten Stekelenburg enige lichtpuntje AJAX KJ OK Off 21 Slechts één keer is het in de historie gebeurd dat Heracles Almelo Ajax in Amsterdam van het scoren wist af te houden. Zo lang geleden is dat overigens niet eens. Het gebeurde twee seizoenen geleden, op een dag in de herfst van 2005. tekst// Monique Janse Trainer Danny Blind kon zijn belofte, ge daan in de zomer van 2005, in de thuiswed strijd tegen Heracles eindelijk gestalte geven. Tijdens het trainingskamp in De Lutte had hij Maarten Stekelenburg aan gewezen als eerste doelman. Maar tij dens het Amsterdam Tournament had de doelman na een botsing met Hatem Trabelsi twee banden in zijn schouder ge scheurd en was het gewricht bovendien uit de kom geschoten. Het herstel vergde ruim twee maanden. Pas half oktober stond de jongste van de drie doelmannen (ook Bogdan Lobont en Hans Vonk behoorden tot de selectie) weer onder de lat. Als eerste keus dus; Hans Vonk moest genoegen nemen met een plaats op de bank. Van het basiselftal dat toen tegen Heracles begon, zijn nog maar twee spelers bij Ajax ac tief. Naast Stekelenburg stond toen ook Urby Emanuelson aan de aftrap. Van de bankzit ters van destijds zijn alleen John Heitinga en Thomas Vermaelen nog bij de club. Ajax leek die 15de oktober korte metten te gaan maken met de Almelose club. Ajax opende sterk tegen de ploeg van de toen malige trainer Peter Bosz. Heracles-doelman Martin Pieckenhagen had handenvol werk Yannis Anastasiou kwam na een uur in het veld voor Markus Rosenberg. De Griek kreeg vlak voor tijd de beste kans van de wedstrijd, maar kopte de voorzet van Wesley Sneijder naast. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS aan het redding brengen op inzetten van on der meer Wesley Sneijder, Nourdin Boukhari en Markus Rosenberg. Iets meer scherpte voor het Almelose doel had veel Amsterdamse treurnis kunnen voorkomen. Want het ge loof in eigen kunnen brokkelde steeds verder af. Toch bleven de Ajacieden het doel van Heracles bestoken. Nigel de Jong dook nog de meeste keren op voor Pieckenhagen, maar ook hij had het vizier niet op scherp staan. Danny Blind greep na een uur spelen naar an dere middelen; verse spelers. Yannis Anastasiou verving de moegestreden en opnieuw onge lukkig spelende Markus Rosenberg. Ook de matig spelende Nourdin Boukhari moest het veld ruimen. Ryan Babel toonde zich in het laatste half uur een gevaarlijker Ajacied dan de Marokkaan. Babel zag zijn gevaarlijkste inzet in het zijnet belanden. De tijd verstreek, maar de allerbeste kans had Ajax tot het laatst bewaard. Een paar minuten voor de officiële speeltijd voorbij was, slaagde Anastasiou erin de bal uit een prima voorzet van Wesley Sneijder volledig vrijstaand nét naast te koppen. Aan de andere kant kreeg Heracles Almelo zelf in de slotfase nog enkele kansen. Maar Maarten Stekelenburg zorgde voor een van de spaarzame lichtpuntjes van de middag; hij hield zijn doel schoon en dat was Ajax de voorgaande vier duels niet gelukt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 19