'Ik kijk uit naar deze wedstrijd' Robbert Schilder terug in Amsterdam DFTFGFNSTANDFR 16 AJAX Y.J OY- Ürr Aan het begin van het seizoen ging hij ervan uit dat hij in de slotwedstrijd zijn voormalige werkgever zou tref fen. Iets dat inderdaad gebeurt, maar huurling Robbert Schilder treedt juist in het shirt van Heracles Almelo aan tégen Ajax. Robbert Schilder voor Heracles in actie tegen NAC. FOTO: PROSHOTS/PETER LOUS Vanaf zijn dertiende jaar doorliep Schilder de jeugdopleiding in Amsterdam en dit seizoen kreeg hij een nieuwe kans in de hoofdmacht. Een half jaar later keerde de 21-jarige mid denvelder terug naar Heracles Almelo, waar hij een seizoen eerder ook al op huurbasis actief was. Wat zijn je gevoelens bij het duel van vandaag? 'Het is zeker speciaal voor me en ik heb er best naar uitgekeken. Ik heb lange tijd voor Ajax gespeeld en ik ken de jongens natuurlijk, omdat ik dit seizoen nog in Amsterdam voet balde. Er zullen ook veel bekenden van me op de tribune zitten. Het wordt een leuk duel. We gaan ons best doen om vandaag een mooi resultaat neer te zetten.' Wat verwacht je van de wedstrijd? 'Het zal ervan afhangen wat Ajax afgelopen woensdag tegen FC Groningen heeft gedaan. Al is dit duel voor beide clubs sowieso heel belangrijk. Wij willen ons handhaven, zij gaan mogelijk nog voor de titel of anders voor de tweede plek, zodat ze een gunstige uitgangs positie hebben met het oog op de play-offs. Ik verwacht dan ook een open wedstrijd.' Je kreeg onlangs te horen dat Ajax afscheid van je wil nemen. Hoe verliep dat? 'Ik had een gesprek met Martin van Geel (technisch directeur, red.). Het duurde niet eens zo lang. Hij vertelde me dat een overgang bespreekbaar is. Al betekent het niet dat ik transfervrij weg mag. Een club zal er eerst met Ajax moeten uitkomen.' Ajax wilde je in januari niet laten gaan. 'Vorig seizoen maakte ik een goed jaar door bij Heracles. Ajax haalde me vervolgens weer terug. Door een vervelende blessure aan een aanhechtingsspier in het bovenbeen miste ik een groot deel van de voorbereiding, maar ik stond toch in de basis tijdens het eerste duel van de competitie met De Graafschap. Een week later tegen sc Heerenveen scoorde ik als invaller zelfs. Mijn speelminuten wer den echter steeds minder. Ik belandde op de tribune en toen Ajax in de winterstop nog vier nieuwe spelers aantrok, besefte ik dat mijn speelkansen kleiner waren geworden. Ik vroeg of ik mocht vertrekken. Adrie Koster stond daar achter, maar Van Geel wilde me niet laten gaan. Daarna ben ik nogmaals op Koster afgestapt. Via Jong Ajax had ik al een goede band met hem ontwikkeld. Hij is met Van Geel gaan praten en toen mocht ik alsnog weg. Dat was op 30 januari. Heracles Almelo was op dat moment de enige club die concreet interesse toonde en voor mij bleek de keuze niet moeilijk.' Waarom niet? 'Bij Heracles had ik een uitstekend jaar ge draaid. De contacten zijn na mijn vertrek altijd warm geweest. Ik ben nog regelmatig gaan kijken. Mijn vriendin komt ook uit Almelo. Eigenlijk was het zo rond.' Waar speel je volgend seizoen? 'Dat weet ik nog niet. De competitie is nog niet ten einde. We willen ons vandaag veilig spelen. Daar moeten we ons volledig op richten. Als alle beslissingen straks zijn gevallen, ga ik eens rustig over mijn toekomst nadenken.' JAKO

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 15