John Heitinga Afscheid IDHM HFITINfiA AJAX KJ 01'. Ürr 13 De spitsen in de Nederlandse competitie zijn van een lastpak verlost. Spelen met Heitinga als directe tegenstander is geen picknick. Hij heeft een bijna Davidsiaanse onbarmhartig heid ontwikkeld en grijpt zonodig genadeloos in. In 17 jaar tijd is het natte cement opge droogd tot de onbuigzame voegen van een ves tingmuur. Nog één keer Ajax in de competitie, en dan neemt Heitinga op hetzelfde moment afscheid als Ajax' bank ABN AMRO, die ooit op hetzelfde moment bij Ajax binnenkwam als de verwachtingsvolle verdediger; die als speler van het eerste nooit naliet een bedankrondje langs de tribunes te maken, en die altijd, bij winst of verlies, zo ontroerend lief de rol- stoelfans persoonlijk de hand schudde. Iedere wedstrijd weer. Bij winst of verlies. 'Ik zie vreselijk op tegen het afscheid van het publiek,' zegt Heitinga met een zucht. 'Ik denk dat het best wel eens heel emotioneel kan worden. Maar van tevoren is het onmogelijk je voor te stellen hoe moeilijk het zal zijn. Misschien ben ik alleen maar dankbaar en word ik gedragen door wat het publiek me toeroept. Maar misschien word ik ook wel overmand door emoties en breek ik als ik nog eenmaal die ronde maak, voor de tribunes langs. Dat je je realiseert: dit was het, dit laat je achter. Mijn roodwitte club, mijn roodwitte publiek, mijn roodwitte hart... Ik denk niet dat ik het droog houd. En het maakt me ook niet uit. Ik zal me niet groter houden dan ik ben. Ik ben een Ajacied. Altijd. Eeuwig. En ooit keer ik terug om voor mijn club te spelen. Als Ajax mij wil, en het publiek mij dit tijdelijke afscheid kan vergeven Het debuut: Co Adriaanse zet John Heitinga in tijdens de Klassieker Feyenoord - Ajax. Volledige naam Geboren Geboorteplaats Gecontracteerd Contract tot Positie Vorige clubs Debuut Ajax Interlands Laatste int John Gijsbert Alan Heitinga 15-11-1983 Alphen aan den Rijn 01-07-2000 30-06-2011 Verdediging 26-08-2001, Feyenoord - Ajax (1 -2) 30 26-03-2008 Oostenrijk - Nederland (Fr. 3-4) Wedstrijden/doelpunten Ajax W D Competitie 151 16 Play-offs 8 2 Beker 16 3 Voorronde CL 5 0 Champions League 12 0 UEFA Cup 14 1 Johan Cruijff Schaal 4 0 Totaal 210 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 12