Paulo Henrique Wellicht dat Paulo Henrique vanavond tegen Ajax wederom zijn opwachting in de Heerenveense hoofdmacht maakt. Hoogstwaarschijnlijk als invaller, maar wie weet, maakt hij zelfs deel uit van de basis. Want daar zit de 19-jarige Braziliaan onderhand toch wel heel dichtbij. Uitgaande van het eerste, vooralsnog het meest waarschijnlijke, heeft hij in elk geval al op niet mis te verstane wijze bewezen daar een behoorlijke invulling aan te kunnen geven. Zoals vorige week, toen hij in het knotsgekke duel met Roda JC direct na de thee voor de aansluiting zorgde en tevens een aandeel had in de gelijkmaker. Hetzelfde geldt voor het memorabele duel in de Euroborg van twee weken geleden. In de 85e minuut bediende Paulo de diepgaande 'Mikki' Sulejmani keurig op maat, waarna diens fraaie inzet als winnende treffer de boeken in kon. Momenten waar Paulo Henrique ongetwijfeld met tevredenheid aan terugdenkt. Minstens zo gedenkwaardig was de 15e december van vorig jaar, toen hij in het Bredase Rat Verlegh Stadion, tegen NAC, zijn eredivisiedebuut maakte. Voor hem kennelijk aanleiding om er gelijk maar extra glans aan te geven. Na in de 61e minuut de plaats van de moegestreden (en geblesseerde) Sulejmani te hebben ingenomen, tekende hij voor de 4-0. Vijf minuten later wist hij de kansloze Ten Rouwelaar opnieuw te verschalken, waarna heel voetbalminnend Nederland wist wie IPaulo Henrique, voluit Paulo Henrique Carneiro Filho, was. Uiteraard had de jonge Braziliaan na die gedenkwaardige decemberavond gehoopt binnen de kortste keren tot de favoriete elf van Gertjan Verbeek te gaan behoren. Wat, helaas voor hem, niet het geval bleek. In het Beloftenteam van Henk Herder krijgt hij alle tijd en gelegenheid om te rijpen. Het lijdt echter geen twijfel dat binnen afzienbare termijn zijn 'echte' entree in het Heerenveense keurkorps daar is. Zeker wanneer hij zijn invalbeurten blijft vervullen zoals hij tot dusver gedaan heeft. Waarmee Paulo's eerste doelstelling, na ondertekening van zijn tot 2010 lopende contract, bereikt zou zijn. Zijn volgende is, mét Heerenveen, zo goed te presteren dat hij op termijn de sprong naar een Europese topclub kan maken. Want dat was de reden waarom hij het aandurfde huis en haard, alsook zijn club Atlético Mineiro, in Brazilië te verruilen voor het verre Heerenveen. Wat ons, Feanfans, betreft laat zijn overstap naar een Europese topclub echter nog geruime tijd op zich wachten. Omdat we dolgraag getuige willen zijn van de groei van deze Braziliaanse briljant, die ons hopelijk nog vele malen van onze 'zetels' laat opveren. Misschien vanavond ook weer? Bert Veenstra Rugnummer: 12 geboren: 13/3/1989 te Brazilië positie: Aanvaller Doelpunten: 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 9