Auto JOURE b.v. Bernard Vogelsang Supporter belicht ALTIJD 250 AUTO'S OP VOORRAAD! www.autojoure.nl De wedstrijd tegen Ajax heeft voor Bernard altijd een speciaal tintje. De in Huizen, nabij Amsterdam, woonachtige supporter van sc Heerenveen rijdt elke wedstrijd vol enthousiasme naar het Friese Haagje. De oud-Sneker komt sinds 1984 al bij de club en ziet de thuiswedstrijden momenteel vanuit vak 425. "We zitten daar met een zeer gezellige groep mensen die je bijna al als familie beschouwt! Ik vind het schitterend om te zien hoe we de sfeer vanuit het oude stadion mee hebben kunnen nemen naar dit vernieuwde Abe Lenstra Stadion. Wat ik ook prachtig vind, is het grote canvas wat sinds kort binnen de Zuidtribune hangt met daarop de gezichten van Foppe, Riemer en Abe. Dat zijn toch de mensen die de club groot hebben gemaakt." Voor zijn werk zit Bernard ook wel in het buitenland. "Als je dan terugkomt in Nederland en weer in het Abe Lenstra Stadion zit waar het Fries volkslied wordt gezongen, krijg ik het gevoel van 'thuiskomen'." Terugkijkend zijn de wedstrijden tegen Ajax vaak heel bijzonder. "In 1993 toen sc Heerenveen de bekerfinale tegen Ajax speelde, reden we in bussen door Rotterdam naar De Kuip. Tijdens de busrit zagen we midden in Rotterdam een Friese vlag aan een pand hangen. Dat is toch geweldig? Ook uniek was dat Ajax-aanvoerder Danny Blind toen de KNVB-beker in ontvangst nam in een shirt van Heerenveen. Ik hoop overigens dat we volgend seizoen eindelijk weer eens een bekerfinale zullen spelen, want zulke dagen vergeet je nooit meer." Bernard vindt dat het tot nu toe boven verwachting goed gaat met sc Heerenveen. Vooral na de tegenvallende wedstrijden in het begin van het seizoen tegen Sparta en Willem II had hij dat niet verwacht. "Ook vind I ik Sibon verrassend goed spelen. Hij gaat altijd voorop in de strijd en laat het team beter voetballen." Het maakt Bernard niet uit in welk weertype hij naar Heerenveen moet komen. "In 2005 stond ook de wedstrijd tegen Ajax op het programma, maar die dag werd er plotseling een weeralarm afgegeven. Er waren hevige sneeuwbuien op komst. Dat weerhield mij er echter niet van naar het stadion te komen. Ik ben toen voor de buien uit van Amsterdam naar Friesland gereden. Gelukkig wonnen we die wedstrijd met 4-2, alleen moest ilc met 40 km/h terugrijden!" zegt de 'Fries om utens' lachend. "Vanavond gaan we uiteraard strijden voor de winst, hard werken en slim spelen. Dan moet het vast en zeker goed komen!" Gerard Kerkstra TECHNIEKWEI 4 8501XN JOURE - TEL: 0513-412525 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 17