Gertjan Verbeek Trienke Reitsma De week van BLOEMSIERKUNST Heerenveen heeft een uiterst goed voetbalweekend achter de rug. De formatie van trainer Gertjan Verbeek won in een spectaculair duel van Roda JC en zag de concurrentie struikelen. Ook Ajax, vanavond tegenstander in het Abe Lenstra Stadion, ging onderuit. De Amsterdammers waren in Enschede niet opgewassen tegen FC Twente. De formatie van Verbeek klom naar de derde plaats op de ranglijst, maar volgens Verbeek hoeven de Friezen geen genoegen te nemen met deze positie. „De tweede plaats is haalbaar," liet hij na afloop van het duel tegen Roda JC weten. „Als we de laatste vier wedstrijden weten te winnen ben je zo goed als zeker tweede." Gertjan Verbeek zag zijn elftal tegen Roda JC verdiend winnen, maar concludeerde ook dat Heerenveen geen moment controle over de wedstrijd had. „Dat heeft te maken met onze manier van spelen. We willen aanvallen, maar als de veldbezetting niet goed is, komen we in de problemen. Dat zal tegen Ajax beter moeten." De voorbereiding op het duel met Ajax is niet ideaal. Verbeek mist deze week een groot aantal internationals. Onder andere Pranjic, Prager, Bradley, maar ook Zuiverloon, Beerens en Jong-A-Pin zijn op pad met de nationale teams. „Er is maar een klein groepje om mee te trainen," aldus Verbeek, die vrijdag iedereen weer op het trainingsveld verwacht. „Er is echter één troost en dat is dat Ajax met hetzelfde probleem te maken heeft." De slotfase van de competitie belooft net als afgelopen seizoen veel spanning. Vorig jaar troefde Heerenveen Feyenoord af. Ditmaal wil Heerenveen afrekenen met Ajax. Als Heerenveen inderdaad als tweede weet te eindigen, dan is dat de beste prestatie onder Verbeek als trainer. Het lukte Heerenveen slechts éénmaal eerder om als tweede te eindigen in de eredivisie, dat was in het seizoen 1999/2000. Met een overwinning op Ajax kan Heerenveen een stap in de juiste richting zetten. Gertjan Verbeek zag Ajax tegen FC Twente aan het werlc en acht Heerenveen zeker niet kansloos. „Thuis zijn we tot veel in staat. Als we scherp zijn kunnen we in eigen stadion tegen iedere club een goed resultaat neerzetten." Gurbe vd Woude Schoterlandscweq 40, 8454 KE Mildatn Telefoon nr. 0513-632473

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 15