Siem de Jong Nader bekeken www.kuiperverzekeringen.nl Voor beide ploegen staat er vanavond veel op het spel. Voor Ajax, en dus ook voor Siem de Jong is mogelijk het landskampioenschap nog haalbaar. Voor sc Heerenveen ligt de prioriteit in het behalen van een top vijf klassering. Eigenlijk is Siem de Jong een 2e jaar's A-junior. Toch zit de aanvallende middenvelder dit seizoen voornamelijk bij de selectie van Ajax. 'Dit is mijn derde seizoen bij Ajax, en inderdaad watje zegt, het gaat behoorlijk snel. Het begon in de rust van een wedstrijd die ilc speelde in Ajax 2. Ik werd gewisseld, en werd gevraagd door toenmalig trainer/coach Ten Cate of ilc mee wilde met de eerste selectie naar Zagreb. Natuurlijk, die kans laatje zeker niet onbenut. Eigenlijk vanaf dat moment ben ik niet meer weg geweest bij het eerste elftal'. Op 28 januari 1989 werd Siem de Jong geboren in het Zwitserse dorpje Aigle. Bij een kleine lokale club begon hij met voetballen. 'Op mijn zesde verhuisden we met de hele familie naar Nederland. Ik groeide op in Doetinchem. In Doetinchem ging ik studeren en speelde ik bij amateursvereniging DZC'68. Bij deze club werd ik ontdekt door De Graafschap. Op de Vijverberg doorliep ik de jeugdopleiding, alvorens ik terechtkwam in Amsterdam'. Op 7 oktober 2007 debuteerde De Jong in het eerste van Ajax in de uitwedstrijd tegen Sparta. 'Het werd een fantastische middag voor mij, vertelt de pas 19-jarige De Jong. 'Ilc kreeg mijn kans en bezorgde mijn ploeg in blessuretijd de verdiende gelijkmaker tegen Sparta'. De Jong kwam ook al uit voor Jong Oranje. De Jong debuteerde in de wedstrijd tegen Macedonië. Siem de Jong ziet zichzelf min of meer als een nummer 10. 'Ilc denk dat ik een type speler ben die het beste uit de voeten lean achter de spits. Ilc probeer de ruimtes zo goed mogelijk te belopen en te bespelen. Ajax speelt veelvuldig het combinatiespel. Het spel dat mij zeer goed ligt. Met mijn kwaliteiten, zoals bijvoorbeeld diepgang en inzicht, pas ik zeer goed in het Ajax-systeem. Bovendien is het een verademing samen te mogen spelen met een spits als Klaas Jan Huntelaar. We vinden elkaar, zeker de laatste weken, bijna blindelings. Hij is bijna altijd aanspeelbaar'. 'Over de wedstrijd tegen sc Heerenveen kan ik heel erg kort zijn. Er staat nu veel op het spel voor beide ploegen. Het zal een open wedstrijd gaan worden, met veel strijd. We zullen er kort op moeten zitten. We zullen moeten zorgen dat sc Heerenveen niet aan voetballen toe komt. Mijn oma, die in Heerenveen woont, zit vanavond, als het goed is, op de tribune, ik hoop haar een fijne wedstrijd te kunnen bezorgen'. Sipke Tjerlcstra 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 13