de ranglijst, was de winst op Vitesse van belang. De oompetitie is voor ons nog lang niet afgelopen en we willen nog zoveel mogelijk punten pakken. Spelers als Stein Huysegems en Orlando Engelaar komen terug van hun blessure en de jongens die op de bank zitten, hebben ook de nodige kwaliteiten. Dat geeft alleen maar aan dat de selectie een goed niveau heeft." Team De doelstelling voor PC Twente is duide lijk. „Elke wedstrijd vanaf nu willen we winnen en we kijken van week tot week. Ik voel mij hier goed en wil graag elk duel belangrijk zijn voor het team", zegt Hersi. „Als het winnen samen kan gaan met mooi voetbal, is dat geweldig, maar als het in sommige wedstrijd even niet meezit is het resultaat het belangrijkste", weet hij. In zijn eerste seizoen bij FC Twente heeft Hersi gemerkt dat hij als voetballer nog elke dag kan leren. „Ik ben als persoon altijd mezelf gebleven, maar heb mij hier weer verder kunnen ontwikkelen als spe ler. De trainer reikt me hulpmiddelen aan om de zwakke punten te verbeteren. Daar ben ik alleen maar blij mee en de techni sche staf dankbaar voor. Onder meer het terugkijken van wedstrijdbeelden heeft mij geholpen. Ik heb het bij andere clubs ook meegemaakt, maar niet zo nadrukkelijk als hier. Op beeld zie je hoe je in bepaalde spelsituaties anders had moeten hande len en dat helpt mij. Hier kan ik mijn zwakke punten verbeteren en mijn sterke punten verder versterken. Vaak was ik te wisselvallig, maar ik heb gemerkt dat ik dit seizoen stabieler ben geworden. Als je bij FC Twente als voetballer hard wil wer ken, kun je ook stabiel worden en komt het vanzelf. Het bewijs dat je als speler, hoe lang je ook meeloopt in de voetballerij, altijd nog kunt leren." Ajax Hersi stapte als twaalfjarige jongen bin nen bij de jeugdopleiding van Ajax en speelde in zijn debuutjaar 2000/2001 negen competitiewedstrijden voor de Amsterdammers. „Daar heb ik de basis gelegd voor mijn verdere loopbaan. Het is leuk om tegen je oude club te spelen, maar voor mij is het resultaat dat we met FC Twente tegen Ajax gaan behalen belangrijker. We willen de punten name lijk in eigen huis houden." De kwaliteiten die Ajax in huis heeft zijn ook bij Hersi bekend. „Ik vind Klaas Jan Huntelaar dit jaar de kracht van Ajax. Vorig jaar was dat Wesley Sneijder, maar Huntelaar heeft dit seizoen die rol overgenomen. Hij is een spits die altijd scoort en vaak beslissend is. De andere spelers hebben stuk voor stuk ook kwaliteiten. Want als je ziet dat voetballers als Luque en Kennedy vorige week nog op de tribune zaten, zegt dat toch wel wat." TWENTE THUIS FC TWENTE - AJAX 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 7