Ajax Supporters Raad: llona Oerlemans HF AFTRAP Het gaat om Ajax 6 Als Johan ergens zit, wil hij alles in handen hebben. Anders stopt hij er mee. Een club die daarmee weet om te gaan, creëert rust en duidelijkheid, ledereen weet dan waaraan hij toe is. Als Cruijff op zijn bek gaat, wil hij dat met zijn eigen visie doen. 5 Richard Witschge in de Volkskrant 23-02-2008 Johan Cruijff is bereid Nederland weer op poten te zetten, wanneer hij 'de klus in Amsterdam' heeft geklaard. Dat is in kringen rond Jo han Cruijff vernomen. Cruijff zou vrijdagmiddag al ongevraagd zijn aangeschoven hij de ministerraad, nadat hij zich hij de slagboom had gemeld met een simpel 'Cruijff. Het Nieuwe Schavot, de Volkskrant, 23-02-2008 8 AJAX YA Dl' O FF Na vijf uitwedstrijden op rij niet te hebben kun nen winnen, was de overwinning bij NAC een enorme opsteker voor ons allemaal. En dat in een week die bol stond van zaken die afleiden van het voetballen. Ook al hebben we bij Ajax aan de strategie vastgehouden niet te reageren in de media op alles wat er allemaal gebeurde rondom de uitkomsten van het rapport, het viel niet te voorkomen dat er dagenlang over Ajax werd geschreven en gesproken. Zeker niet toen Johan Cruijff zich meldde en bereid werd gevonden een bijdrage te leveren aan de wederopstanding van deze club. Een prima ontwikkeling overigens! We zijn erg blij met de aanstelling van de nieuwe technische staf, bestaande uit Marco van Basten, John van 't Schip en Rob Witschge. De nieuwe trainers van Ajax hebben deze zomer in de landen waar momenteel druk wordt geskied nog een mooie en grote klus te klaren met het Nederlands elftal en daarna beginnen ze bij ons. Het is een hecht team en wij hebben veel vertrouwen in de kwaliteiten van deze drie voormalige én toekomstige Ajacieden. Ik heb hen de afgelopen jaren leren kennen als pure professionals met een enorme passie, gekoppeld aan kennis van zaken met oog voor detail. Ze worden woensdag 5 maart om 11.00 uur in de perskamer van Ajax aan de media gepresenteerd, en Ajax TV zal dit live uitzenden. Ajax-supporters kunnen dit gratis zien via www.ajax.tv. Het zou mooi zijn als we de druk op PSV dit week einde wat kunnen opvoeren, aangezien over een week de wedstrijd PSV - Ajax op het programma staat. Zowel Ajax als PSV kent nog een lastig programma, dus laten we hopen dat er span nende weken aan zitten te komen. De gehele ranglijst is volop in beweging met zeer veel clubs strijdend voor Europese plaatsen of behoud van hun plaats in de Eredivisie. De verschillen zijn in elk geval klein. We hebben met afstand de meeste doelpunten gescoord in de Eredivisie, en alle Ajacieden hopen en rekenen erop dat er daar vandaag op zijn minst weer een paar bijkomen. Want uiteindelijk gaat het om Ajax! Maarten Fontein Algemeen directeur De Ajax Supporters Raad werd onlangs geformeerd. In de Kick Off stellen de leden van de ASR zich voor aan hun medesuppor ters. Deze keer is het de beurt aan llona Oerlemans, vertegen woordiger van de eerste ring oost. De vakken waarvoor llona Oerlemans (29 jaar) de afgevaardigde is, zijn 117 tot en met 124. 'Het zijn moeilijke vakken,' weet Oerlemans uit ervaring. 'De mensen zijn passief. Aan deze kant van de ArenA zit het zogeheten bioscoop publiek, mede veroorzaakt doordat er veel wis selingen plaatshebben. Een aantal mensen wil wel en schreeuwt tijdens de wedstrijd ook, maar bij het horen van een vloek door iemand die erg meeleeft tijdens een wedstrijd, kijkt er altijd wel iemand verschrikt op. Dat is behoorlijk ir ritant. De groep is ook moeilijk omdat ook de sponsors hier met hun gasten zitten; dan speelt Ajax bijvoorbeeld tegen Feyenoord en zit er een groep Rotterdammers naast je. Dat is niet altijd even prettig. Hoe je dat kunt veranderen weet ik niet. Je kunt ze de kaarten niet afpakken. Maar ik weet dat het leeft bij een deel van de supporters aan deze kant van het stadion.' Oerlemans heeft zitting genomen in de Ajax Supporters Raad omdat ze voelt dat sinds Ajax in de ArenA voetbalt, er een grotere afstand is gekomen tussen de supporters en de club. 'Erevoorzitter Michael van Praag zei ooit "de club is er voor jullie". Dat gevoel ebt weg. Met het initiëren van de supportersraad geeft Ajax het signaal dat de club de band met supporters weer wil aanhalen.' De eerste taak voor de raad is volgens Oerlemans de herkenbaarheid vergroten. 'Mensen moeten de leden van de Raad weten te vinden. De Raad staat nog in de kinderschoenen en met deze ru briek in de Kick Off wordt al een eerste stap gezet om de leden van de ASR herkenbaar te maken. Ik heb begre pen dat er volgend seizoen bij de seizoenkaar ten ook een brief komt waarin de ASR wordt opgenomen met de plaatsen waar de leden zijn te vinden.' Dan moet ook Oerlemans goed te vinden zijn voor de supporters uit haar 'gebied'. 'De suppor ters op de eerste ring Oost moeten weten waar ze met hun ideeën heen kunnen en ze moeten het ge voel krijgen dat er ook naar ze wordt geluisterd.' Dat laatste heeft Oerlemans zelf zeker. 'Ik weet dat het gevoel heerst dat er niet naar de suppor ters wordt geluisterd. Door het initiatief van de supportersraad laat Ajax de supporters voelen dat ze wél serieus worden genomen. Ik hoop dat na deze eerste drie jaar iedereen in het stadion weet wat de ASR is en wie daarin zitting heeft ge nomen. Dat de ASR een orgaan is dat er staat en waarmee het bestuur op basis van gelijkwaardig heid overlegt. Zodat de club er weer voor de sup porters is. Want hoewel Ajax voor de bestuurders en directie hun werk is en voor ons supporters onze liefde, feit is dat Ajax bij beide partijen een groot deel van hun leven beheerst. Die gedeelde passie moeten we gebruiken om samen weer iets moois van de club te maken.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 7