Johan Cruijff: 'Nu eerst voetballen' Johan Cruijff, erelid van Ajax, woonde opeens de Ledenraadvergadering van zijn club bij op dins dag 19 februari. De levende legende gaat Ajax de komende tijd de weg wijzen op voetbaltech- nisch gebied, zo werd die dinsdagnacht bekend. In zijn column in De Telegraaf, met als kop 'Even geen conflicten meer', schreef Cruijff onder meer: 'Ajax is in rustiger vaarwater beland. Dat is voor mij de grootste winst van de afgelopen week. Er is weer een situatie gecreëerd waarin we ons kunnen focussen op de twee zaken waar de club voor staat: goed voetbal en resultaat. Daarom is het een prima zaak geweest om zo snel al een trainer vast te leggen, die daartoe in staat is. Ik moest eigenlijk alleen aangeven of ik het er wel of niet mee eens was. Dat ben ik dus en om diverse redenen. Wat sommige critici in Nederland er ook van vinden; in de wereld staat de naam van Marco van Basten voor voetbal én kwaliteit. Een intelligente man, die weet wat er van spelers aan de top wordt gevraagd. Wat dat betreft, is het eerste deel van de opdracht die ik dinsdag van de ledenraad kreeg, dus goed ingevuld. Want voor alle duidelijkheid, de drie belangrijkste functies binnen Ajax zijn voor mij die van hoofdtrainer, hoofd opleidingen en hoofd scouting. Ik heb al aangegeven dat de belangrijkste winst van de afgelopen week is geweest dat het in één klap weer rustig binnen en rond Ajax is geworden. Dat proces mag niet meer worden verstoord. Iedere Ajacied is dat nu verplicht aan trainer Adrie Koster en zijn spelers. Zij verdienen het dat de komende twee maanden alles achter het eerste elftal gaat staan, om zo te zorgen dat Ajax in september wél aan de Champions League mee gaat doen.' AJAXXJCK DFF AJAX KJ OK OFF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 4