Drie keer is scheepsrecht tegen NAC Ajax bleef vechten voor de zege 5 AJAXKJCJK OFF TFRUHRl IK EREDIVISIE NAC Breda - Ajax 2-3 (0-1) NAC-trainer Ernie Brandts 29 Klaas Jan Huntelaar knikt uit een mooie voorzet van Edgar davids de 0-1 binnen. In de derde poging van het seizoen lukte het Ajax wel om NAC te verslaan. Ajax schoot in Breda goed uit de startblokken, maar zag zich toch veroordeeld tot een inhaalslag. John Heitinga hielp zijn ploeg aan een 2-3-zege. Twee keer eerder slaagden de Bredanaars erin Ajax onderuit te halen. In december was de ploeg van Ernie Brandts succes vol in de Amsterdam ArenA. Anderhalve maand later deelde NAC een nieuwe klap uit in het KNVB Bekertoernooi. De Brabanders schakelden de bekerhouder uit door met 4-2 te winnen. Het Rat Verlegh Stadion ontpopte zich half januari tot een voor Ajacieden zeer vijandige voetbalburcht. Deze zondagmiddag re kenden de Ajacieden af met die teleur stellende wedstrijdreeks tegen NAC. Adrie Koster wist welke sentimenten voor de wedstrijd leefden bij de staf en de selectie. 'Vooraf was sprake van een beladen wedstrijd. Dat is ook niet vreemd als je dit seizoen al twee keer bent verslagen door NAC,' keek de coach na de wedstrijd terug. 'Je weet dat je opnieuw geen gemakkelijke wed strijd tegemoet gaat. Uiteindelijk hebben we vandaag een goede en belangrijke overwinning geboekt.' Klaas Jan Huntelaar kopte de gasten halverwege de eerste helft naar een 0-1 -voorsprong. Na de tegentreffers van Matthew Amoah en Rob Penders loods ten Urby Emanuelson en John Heitinga de gasten alsnog voorbij de thuisploeg. Het 'Rat Verlegh' was niet minder vijan dig gestemd dan tijdens de laatste ont moeting in bekerverband. De Ajacieden verlieten de Brabantse grasmat wel met een aanmerkelijk beter gevoel. Ook de Ajacieden onder de 16.380 toeschou wers stapten met een goed gevoel in de bus terug naar Amsterdam. Op de 2-3-overwinning viel uiteindelijk ook weinig af te dingen. In het eer ste bedrijf manifesteerden vooral Urby Emanuelson en Edgar Davids zich goed. De eerste, geposteerd als linkermid denvelder, stoomde regelmatig op over links. Beide Ajacieden vonden elkaar soms blindelings. 'Ook de wisselwerking tussen Urby en Jan Vertonghen verliep goed,' benadrukte Koster. 'Emanuelson liet zich goed uitzakken waardoor spe lers op konden komen. Ons eerste doel punt viel ook "over links".' Aanvoerder Davids liet zich weer van zijn meest begeesterde en fanatieke kant zien. De routinier bikkelde wat af in de middenlinie en ging niet alleen geslaagde combinaties aan met Emanuelson; top scorer Huntelaar profiteerde letterlijk van het aanvallende werk van Davids. De spits werd vanaf de linkerflank succesvol in stelling gebracht door zijn captain. De wijze waarop NAC de achterstand in kort tijdsbestek omboog naar een 2-1 - voorsprong baarde de Ajax-trainer wel zorgen. Amoah en Penders scoorden kort na rust op aangeven van Csaba Fehér, die twee maal een vrije trap op maat afle verde. De Ajax-organisatie zag er bij beide treffers niet goed uit. Vooral niet omdat beide Bredanaars hun tegenstander(s) op het oog simpel aftroefden. Koster: 'Vooraf wordt goed doorgesproken wie op wie staat. Dan is het teleurstellend als er toch twee tegentreffers vallen. Daar word je natuurlijk niet vrolijk van; zoiets mag niet gebeuren. Maandag zullen we dit verder bespreken.' Een tweede punt van zorg betreft de gele kaarten. Scheidsrechter Roelof Luinge slingerde Luis Suarez en Bruno Silva op de bon in Breda. Het duo is daarmee geschorst voor de wedstrijd van vandaag tegen Excelsior. Het goede nieuws is dat de Ajacieden een week later wél weer inzetbaar zijn in de topper tegen PSV. Zo moeizaam als het eerste kwartier liep, zo florissant werden de zaken recht gezet in het slotkwartier. Ook de daar voor getoonde veerkracht was positief te noemen. Urby Emanuelson kogelde de bal via Patrick Zwaanswijk voorbij Jelle ten Rouwelaar (2-2). John Heitinga bezorgde zijn ploeg de zege door uit een spelhervatting koppend toe te slaan: 2-3. Recent regelmatig scorende verdediger nam daarmee opnieuw een belangrijke treffer voor zijn rekening. Zondag 24 februari 2008 Rat Verlegh Stadion, Breda -16.380 Scheidsrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 21Klaas Jan Huntelaar 0-1 50. Matthew Amoah 1 -158. Rob Penders 2-1 76. Urby Emanuelson 2-2,82. John Heitinga 2-3 NAC Breda: Jelle ten Rouwelaar; Kurt Elshot, Patrick Mtiliga, Rob Penders, Patrick Zwaanswijk; Csaba Fehér (76. Victor Sikora), Ron Stam, Rogier Molhoek; Anthony Lurling Matthew Amoah, Joonas Kolkka (46. Fouad Idabdelhay) Coach: Ernie Brandts Niet ingezet: Bas van Wegen, Tyron Loran, Edwin Gorter, Ahmed Ammi, Tim Gilissen Ajax: Maarten Stekelenburg; Bruno Silva, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen; Gabri, Kenneth Perez (67. Siem de Jong), Edgar Davids Urby Emanuelson; Dennis Rommedahl 67. Luis Suarez), Klaas Jan Huntelaar Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, George Ogararu, Samuel Kuffour, Leonardo, Albert Luque John Heitinga werd met zijn kopgoal de match winnaar. Siem de Jong viel sterk in. Uit deze actie kwam de 2-2 van Urby Emanuelson voort.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 27