Marco van Basten nieuwe trainer Ajax Het persbericht De reactie van Van Basten Ondanks de aanbevelingen van het rapport Coronet neem jij je eigen staf mee. Kun je dat uitleggen? 'Die vraag zou je aan Ajax moeten stellen, ik kan je slechts vertellen wat voor mij de reden is om het in elk geval bij Ajax neer te leggen als een uitdrukkelijke wens. Ik heb vertrouwen in de mensen met wie ik de afgelopen jaren samenwerk. Wij zijn een team en complemen tair aan elkaar. Het spreekt voor zich dat dat belangrijk is voor mij. Ajax ziet in dat dit de beste manier is, anders hadden ze tegen mij gezegd dat ze het liever op een andere manier wilden invullen.' 24 AJAX K JOK OFF Ajax kon op vrijdag 22 februari bekendmaken dat Marco van Basten vanaf 1 juli de nieuwe hoofd trainer van Ajax is. De voormalige wereld- en Europees voetballer van het jaar neemt zijn kom panen John van 't Schip en Rob Witschge, die hem bij Oranje terzijde staan, mee naar Ajax. Ajax heeft overeenstemming bereikt met Marco van Basten, John van 't Schip en Rob Witschge over hun trainerschap bij Ajax 1. Van Basten tekent een contract dat hem vanaf 1 juli 2008 in beginsel voor 4 jaar als hoofdtrainer aan Ajax verbindt. John van 't Schip en Rob Witschge tekenen als assistent trainers eveneens een contract voor 4 jaar dat ingaat op 1 juli 2008. In de contracten is een wederzijds evaluatiemoment opgenomen dat plaatsvindt na twee seizoenen. De voormalige Ajax-spelers Van Basten en Van 't Schip waren in het seizoen 2003-2004 trainers van Jong Ajax. Vanaf het seizoen 2004-2005 hebben Van Basten (43), Van 't Schip (44) en Witschge (41) het Nederlands elftal onder hun hoede. De nieuwe technische staf zal op 5 maart 2008 om 11.00 uur worden gepresenteerd in de perskamer van Ajax. Technisch directeur Martin van Geel: 'We zijn hier erg blij mee. Het zijn drie ambitieuze trainers met een Ajax verleden, die alledrie een internationale carrière als voetballer en inmiddels de nodige ervaring als trainer met zich mee brengen. Daarnaast is het goed dat er duidelijkheid is nu we de technische staf voor de komende seizoenen rond hebben.' Zaakwaarnemer Perry Overeem: 'We hebben de afgelopen weken samen met de voltallige directie van Ajax hard gewerkt de aanstelling rond te krijgen. Beide partijen zijn zeer tevre den over het verloop en de resultaten daarvan. De duur die de onderhandelingen met zich meebrachten vertaalt de in acht genomen zorgvuldigheid en aandacht van het proces.' Marco gefeliciteerd. Is dit een verrassing? 'Voor mij niet, want de gesprekken met Ajax zijn al een tijdje gaande.' Wat zijn je plannen met dit Ajax? 'Die zijn qua doelstelling niet anders dan wat Ajax van elke trainer verwacht, alleen vult elke trainer het op zijn eigen manier in. Voor De huidige technische staf van Oranje werkt volgend seizoen bij Ajax. mij was van belang dat ik van tevoren goed zou kunnen inschatten waar ik aan ga begin nen. Om die reden hebben we meerdere malen uitgebreid gesproken over allerlei zaken.' Er is in de periode tussen jouw eerste contact met Ajax en vandaag enorm veel gebeurd bij de club. Wat voor invloed heeft dat op jou gehad? 'Uiteraard heb ik dat gevolgd. Ik heb me daar niet door laten afleiden. Maar het is wel bijzon der om zoveel over een club te moeten lezen, en ook over de mensen, terwijl je met diezelfde mensen een goed contact hebt over iets dat de komende jaren bij Ajax gaat plaatsvinden.' Kun je dat toelichten? 'Jawel, een mooi voorbeeld is Maarten Fontein. Ook hij was bij de meeste gesprekken aanwezig en hij kwam op mij over als een pro fessionele en vriendelijke man. Ook Martin van Geel krijgt een hoop over zich heen in het rapport, maar ook met hem heb ik uitstekende gesprekken gevoerd. Dat geldt ook voor de bestuursleden. En mijn zaakwaarnemer Perry Overeem heeft tijdens de onderhandelingen, waar ik niet bij was, voortdurend het gevoel gehad dat hij met bekwame en correcte men sen zaken deed.' Marco van Basten voor aanvang van Ajax - NEC. De toen 17-jarige aanvaller zou zijn debuut maken en scoren. Martin van Geel is technisch directeur en moet de lange termijn bewaken, jij wil als hoofdtrainer waarschijnlijk gelijk kampioen worden. Wat voor afspraken heb jij met Ajax gemaakt over het transferbeleid? 'Iedereen bij Ajax wil kampioen worden, zeker ook Martin van Geel. Ik ga niet te diep in op gemaakte afspraken, maar wat ik er wel over kan zeggen is dat er duidelijkheid is en dat ik van tevoren weet waar ik aan begin. En dat is ook allemaal goed vastgelegd. Dat Ajax en wij die documenten naar volle tevredenheid ondertekend hebben, zegt alles.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 22