RASMUS I INHfiRFN 9 Lindgren en Zweden 23 Rasmus Lindgren AJAX Y. 10X OFF 13 tussenstap, een tussenstap die Lindgren binnen Ajax niet kon maken. Wekelijks wedstrijden spelen in de Eredivisie heeft hem de ervaring en rijpheid gegeven die hij voordien logischerwijs nog miste. 'Ik zal Groningen altijd dankbaar blijven dat ze mij de kans gaven. Ik heb er een fantasti sche tijd beleefd. Ergens is het sneu om te zien dat ze spelers kwijtraken omdat het zo goed gaat. Bruno Silva, Erik Nevland, ikzelf. We speelden aantrekkelijk voetbal, stonden vierde of vijfde en dat trok de aan dacht, zo gaat dat nu eenmaal. Voetballers spelen zich in de kijker en kiezen vervol gens voor hun eigen ambitie om hogerop te komen.' Zo gaat het overal en Ajax vormt daarin geen uitzondering. Toen Lindgren zich aansloot bij de selectie van Adrie Koster, herkende hij welgeteld vier gezichten van oud-ploeggenoten. Hij somt ze op: John Heitinga, Maarten Stekelenburg, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson. Die laatste twee maakten deel uit van dezelfde lichting als hij, net als de al eerder teruggekeerde Michael Krohn-Dehli. Nog los van het grote verloop zegt Lindgren: 'Eigenlijk voel ik me ook een nieuweling. In mijn vorige periode hier was ik een jeugdspeler. Nu ben ik een volwaardig lid van de selectie, een ander iemand.' Zijn prestaties bij FC Groningen en de daaruit voortvloeiende transfer naar Ajax waren voor de Zweedse bondscoach Lars Lagerback voldoende reden om Rasmus Lindgren uit te nodigen voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Turkije. Het zou zijn eerste A-interland worden, maar een hamstringkwetsuur gooide roet in het eten. 'Het was de zelfde blessure waar ik nu weer last van heb gekregen,' vertelt Lindgren. 'De oorzaak is niet helemaal duidelijk, maar waarschijnlijk heeft het met overbelasting te maken.' Zondag miste de Zweed hierdoor ook al de gewonnen confron tatie met NAC in Breda. De Ajacied hoopt dat hij ondanks zijn afzegging toch in beeld blijft voor de nationale ploeg van zijn land, zeker nu het EK in Zwitserland en Oostenrijk met rasse schreden dichterbij komt. 'Ik zat altijd al in de vertegenwoordigende jeugd- teams. Met Jong Zweden wisten we ons vorig jaar net niet te kwalificeren voor het jeugd-EK hier in Nederland. In die oefenwedstrijd tegen Turkije had ik mooi mijn visitekaartje af kunnen geven. Nu moet ik weer afwachten wanneer mijn kans komt. Maar ik denk daar verder niet te veel over na. Als het komt, dan komt het." Volledige naam Rasmus Lindgren Geboren 20-11-1984 Geboorteplaats Landskrona (ZWE) Gecontracteerd 28-01-2008 Contract tot 01-07-2012 Positie Middenveld Vorige clubs Landskrona Bois (Zweden), Ajax, FC Groningen Debuut Ajax 13-02-2005, NAC Breda - Ajax (1 -2) In de voorbereiding op het seizoen 2004-2005 ging Rasmus Lindgren met het eerste elftal op trainingskamp in Engeland. Tegen Queens Park Rangers eiste hij als invaller op linkshalf een hoofdrol voor zich op. De Zweed kwam meteen na rust in het veld (voor Urby Emanuelson) en scoorde het enige doelpunt van de oefenwedstrijd. Toen later de EK-gangers, zoals Sneijder en Van der Vaart, zich weer bij de selectie aansloten, werden de speelminuten steeds schaarser voor Lindgren. Wedstrijden/doelpunten Ajax W Competitie 7 Totaal 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 12