Klaas Jan Huntelaar. Iedereen die NAC volgt kan het doelpunt nog herinneren dat hij maakte op 18 sep tember 2004. In het Abe Lenstra Stadion schoot hij toen vanaf de achterlijn de 1-0 binnen na een mooie passeerbeweging. Eén van de mooiste goals die we ooit zagen. Overigens maakte Huntelaar die avond ook de tweede. Het werd uiteindelijk 3-0 voor SC Heerenveen. Ondanks het feit dat Ajax al jaren met zichzelf wor stelt laat Huntelaar zien dat hij een absolute topspits is. In aanleg is hij zelfs beter dan Ruud van Nistelrooy en dus moet Huntelaar straks geen genoegen nemen met een club van de tweede of derde garnituur, mocht hij ervoor kiezen Ajax deze zomer te verlaten. Klaas Jan Huntelaar is met afstand de beste spits van Nederland van de laatste jaren en hij zal ook de ko mende seizoenen nog flink van zich doen spreken, bij welke club dan ook. groot is. PSV lijkt stabieler dan vorig seizoen, toen de ploeg in een hevige dip raakte in de maanden februari, maart en april, waarna de ploeg op de allerlaatste speeldag per ongeluk alsnog kampioen werd. AZ had op die dag de beste papieren, maar verloor verrassend genoeg van Ex celsior, terwijl Ajax uit bij Willem li één keer te weinig scoorde, of PSV één keer te veel thuis tegen Vitesse, het is maar hoe je het bekijkt. In de voorronde van de Champions League bleek het suffe Slavia Praag te sterk voor de Amsterdammers en in de eerste ronde van de UEFA Cup legde de ploeg van - toen nog - Henk ten Cate het af tegen Dinamo Zagreb. De KNVB Beker ging verlo ren in januari. In Breda veegde NAC de vloer aan met de hoofdstedelin gen (zie elders in dit blad). En dus mag er wederom gesproken worden van een verloren seizoen. De troost prijs is nog wel binnen bereik voor Ajax: het behalen van de tweede plaats, die recht geeft op het spelen in de voorronde van de Champions League. Om die prijs in de wacht te kunnen slepen, dient Ajax wel bij de eerste vijf te eindigen, om dan via de loodzware play-offs te proberen die tweede plaats in de wacht te slepen. Dat zal nog een hele klus worden. Onbegrijpelijk eigenlijk. Met deze selectie - nog eens versterkt in ja nuari - zou Ajax eigenlijk gewoon kampioen moeten worden. De voort durende onrust en wisselingen in de ploeg maakten van Ajax de afgelo pen maanden een vat vol twijfels. Slechts Heitinga en Huntelaar pres teerden dit seizoen constant. Juist deze twee spelers staan dan ook na drukkelijk op de nominatie om Ajax na dit seizoen te gaan verlaten. De centrale verdediger en de aanvaller zullen dit seizoen waarschijnlijk ver kassen naar een absolute topclub. Tenminste, met minder dan dat dienen de twee geen genoegen te nemen. Verder heeft Ajax op papier uitstekende spelers, maar geen Eu ropese top. Ja, Leonardo misschien, maar hij had nooit voor Ajax moeten kiezen. PSV was een veel betere op tie voor hem geweest en mogelijk was Italië wel het beloofde land voor de supersnelle, handige Braziliaan. Mogen we zo eigenwijs zijn om de door ons hooggeprezen Adrie Kos ter een tip te geven? Kies voor een echt Ajax-elftal, met een goede voet baller centraal achterin, een goede mandekker, twee opkomende backs die ook in verdedigend opzicht hun mannetje staan, drie echte voetbal lers op het middenveld, waarvan twee de balans mede bewaken en er één achter de spits die het verschil maakt, alsmede twee échte buiten spelers die Huntelaar in stelling kun nen brengen. Ajax heeft die spelers in huis. En dan vooral laten staan dat elftal, ook al gaat het aanvankelijk soms mis. Tegen de tijd dat het play- off-time is, staat er dan een TEAM dat voor de winst kan gaan. Lindgren Lindgren Vertonghen Vermaelen Heitinga Stekelenburg 15 MCMtH-lJU

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 14