Klaasjan Huntelaar de» l-pqenstcander Geboren: 12 augustus 1983 te Drempt Clubs: PSV, De Graafschap, AGOVV Apeldoorn, SC Heerenveen en Ajax Positie: Aanvaller Met 21 doelpunten is hij momenteel topscorer van de Eredivisie. Ook afgelopen week bewees Klaas jan Huntelaar met twee treffers tegen Feyenoord een absoluut fenomeen te zijn. Het vertrek van de goalgetter, die nog tot 2010 bij Ajax onder contract staat, lijkt komende zomer dan ook aanstaande. Je hebt tot nu toe al 21 keer gescoord. Ben je tevreden over je eigen prestaties en op hoeveel treffers wil je aan het eind van dit seizoen uitkomen? "Ik ben redelijk tevreden, maar natuurlijk kan ik altijd nog vooruitgang boeken. Voor mij is het dit jaar het allerbelangrijkst dat we kampioen worden. Met hoeveel treffers dat dan is, maakt mij minder uit. Al eindig ik het liefst natuurlijk boven de dertig." "We presteren als team erg wisselvalig waardoor de achterstand op PSV tot acht punten is opgelopen. Toch denk ik niet dat de competitie al gelopen is. PSV heeft nog zware wedstrijden voor de boeg en het zou in de huidige competitie niet bepaald ondenkbaar zijn dat zij nog punten gaan morsen. Maar dat betekent wel dat wij daar van moeten profiteren. Want zoals ik al zei: ons seizoen is pas geslaagd als we kampioen worden. In de competitie zijn jullie bezig aan een wisselvallig seizoen, maar afgelopen zondag veegden jullie Feyenoord met 3-0 van de mat. Hoe beoordeel jij jullie prestaties tot Stadion: Amsterdam Arena (51.628 plaatsen) Begroting: 65 miljoen euro (hoogste van Nederland) Oe afgelopen twee seizoenen verloor Ajax in Kerkrade. In hoeverre speelt dat vandaag voor jullie nog mee? "Het verleden heeft inderdaad uitgewezen dat we het heel lastig kunnen hebben tegen Roda JC. Daarom zullen we alles moeten geven om tot een goed resultaat te komen. Roda JC is een verdedigend sterke ploeg met ook op het middenveld en voorin prima voetballers. Een speler die er bij Roda JC bovenuit steekt? Dieter van Tornhout die volgens mij 1.93 meter is, haha. Maar zonder gekheid, ik ga voor een overwinning en daar zet ik dus ook volledig op in."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 7